Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozhatja, hogy egy egy...

Mi okozhatja, hogy egy egy éves kisgyerek nem ül még?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos, jártunk tornára, babaúszásra, rengeteget tornáztattam stb. Négy hónapig kúszott, 11 hónapos kora óta mászik, kapaszkodva feláll, és lépeget.Ha fogjuk, sétál. Nem képtelen ülni!!Csak úgy, ha a kezére támaszkodhat, vagy ha egy kézzel kapaszkodhat, vagy sarokülésben.De úgy, hogy egyenes háttal, támasztás nélkül, úgy nem.Mindig csak várom, hogy kiül mászásból, vagy leül állásból, de nem..Kaptunk időpontot neurológushoz, de nem emiatt.A gyerekorvos szerint ez nem gond, kihagyta a felülést, majd leül állásból.Merevnek találta a hátát, de erre is csak most jött rá, egy éves kora után.Valakinek van erről tapasztalata?Mi lehet ennek az oka??Miért nem tud ülni? Egyébként örökmozgó, nagyon mozgékony kisbaba, egy pillanatra se áll le a mozgással.Eléggé nyugtalanít..
2011. nov. 1. 10:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor még csak 11 hónapos volt, amikor ezt mérték.Egyébként 23 centit nőtt 11 hónap alatt, szerintem ez nem kevés.Én most is csak 159 cm vagyok, mit várjak tőle?Ez már más kérdés.
2011. nov. 1. 17:09
 12/14 A kérdező kommentje:
Hogy honnan tudom? Úgy, hogy magától csinálta, magától tanult meg a kezére támaszkodva ülni,semmit nem erőltettem!
2011. nov. 1. 17:10
 13/14 anonim ***** válasza:

4. vagyok megint.

dehát akkor felült már a babád, ez az :) nincs semmi baj ezzel, majd megtanulja kihúzni magát :)

sokat hintáztasd, már beültetheted a babahintába, abban megtanulja majd tartani magát :)


bocs akkor a félreértésért, szerintem ne aggódj :)

2011. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen??:)) Jó tudni!!Én azt hittem, a felülés az, amikor megtanul 90 fokban egyenes háttal, támasztás nélkül ülni.Mert ha a kezén támaszt, akkor azért ott van támasz.

Köszi a felvilágosítást, most megdöbbentem, és ÖRÜLÖK!!

:)

2011. nov. 1. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!