Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi, vagy nem cumi?

Cumi, vagy nem cumi?

Figyelt kérdés
2 és fél hetes babám altatása maga a rémálom, főleg éjszaka. Ha felébred, megszoptatom, de ha visszarakom a kiságyába fölébred és ordít. Minden éjszaka ez megy 3 és fél órán keresztül, hogy szopi-kiságy-ordítás. Ellene vagyok a cuminak, de azon gondolkozom, hogy amíg el nem alszik az ágyikójában odaadom neki, ha elaludt akkor meg elteszem. Segítsetek, nagyon el vagyok keseredve, és így mindenki hulla fáradt, a bab is.
2009. máj. 6. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adj neki cumit.

A lányom 2 napos korától cumizott.mikor elaludt magától kiköpte.Kiesett a szájából :)

6 hónaposan magától elhagyta a cumit...

A mai napig cicizik.15 hónapos múlt a lányom..

2009. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt.

Én sem akartam neki cumit adni, aztán nem bírtuk tovább és odaadtuk neki a cumit. Cumival sokkal könnyebben elaludt, sokkal kevesebb sírás volt ezután. Sokáig csak alváshoz kellett neki a cumi, nappal nem kérte.

Most lesz 10 hós, sajnos mióta jönnek a fogai időnként napközben is kéri a cumit.

Én nem bántam meg, hogy odaadtuk neki.

2009. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
nem értem sok szülő miért ellenzi a cumit...add neki oda!!! Attól félsz h sokáig fog cumizni???? Ugyan már...
2009. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg nagyon kicsi a babad es igenyli a nyugtatast, altatast, biztonsagot. nalunk is ez volt nagyon nehez idoszak volt, en probaltam cumit adni de allandoan kikopte. viszont magatol nem tudott megnyugodni, arra meg nem szivesen szoktattam volna ra, h csak a mellemen tudjon aludni. kinlodtunk 4 honapos koraig aztan megint eszembe jutott a cumi es elfogadta, azota nyugodtan, magatol elalszik. nagy megkonnyebbules mart nagyon megviselt az allando siras es tehetetlenseg. szerintem nincs semmi baj a cumival, egy gyereknel amugy sem lehet kovetkeztetin arra, h ha 2 hetesen ezt vagy azt csinlaja akkor mit fog 3 evesen. de ismetlem, a babad meg nagyon kicsi, lehet h nem fogj elfogadni a cumit sem.
2009. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adj neki cumit! A későbbiekben csak a nevelésen-azaz rajtad!!-áll hogy mikor szokik le a gyerek!! Csak akkor add ha sír és nem lesz természetes neki hogy a szájában van! Ennyi a titka:-) Sok sikert!
2009. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom okosan használni a cumit.
2009. máj. 6. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!