Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos lányom semmit nem...

16 hónapos lányom semmit nem akar a tejtermékeken kívül megenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Minden áldott nap főzök, finomakat, már az egész szakácskönyvön végigmentem, és nem hajlandó semmit a szájába venni, ami hús, zöldség vagy bármi más, ami nem tejes alapú és/vagy édes.


Már gondoltam mindenre, és nem tudom, hol szúrtam el...de katasztrófa. Milyen egyoldalú táplálkozás ez?!


Mindig vele eszünk, mindig szépen megterítve. Közben semmi nasi sincs.


Az biztos, hogy fogzik, szinte öt hós korától folyamatosan, dehát hogy ennyire ne egyen.



Minden egyes étkezés egyenlő nekem a gyomorgörccsel. Tippek?


2011. nov. 1. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek elég furcsák tudnak lenni az étkezés terén...húgom mindent csak mézzel evett meg, öcsém csak kukoricával összeturmixolva.

Kisfiam 1 éves, neki a kenyér a menő...ebből akármikor meg tudja enni az adagját.Ő is fogzik, ilyenkor a gyümölcsöt bele tudom paszírozni, de a főzeléket nem....nem tudok vele mit csinálni, ma bundáskenyeret ebédelt.

Nem tudom mi a jó megoldás, de az biztos hogy elmúlik:)

Ha ez megnyugtat, húgom most 22 éves,öcsém 13 és talán ők esznek a legegészségesebben a családból:)

2011. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azon kár gondolkodnod,hogy hol szúrtad el,mert az nem segít.

Talán próbáld meg,hogy amire csak lehet,akár a pörköltre is,tegyél a tányérjában levő ételre egy kanálka tejfölt,vagy picike cukrot. Úgy,hogy lássa is. Főzz almaszószt,meggyszószt,sárgarépa főzeléket,paradicsomos dolgokat. Ezekbe tehetsz apróra vágott husit is.

2011. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyél leleményes. Lányom egy időben csak tejpépet volt hajlandó enni. Ezért én azt csináltam már végül h a zöldséget és a húst ebbe raktam bele. nem a leggusztusosabb de ha így volt csak hajlandó megenni,akkor egye így. Ez kb. 8hótól -1 éves korig így ment. de volt olyan is h hetekig csak alma-gesztenye-krumpli -hús kombinációt evett. hogy mi volt az oka nem tudom. Most 21 hónapos és nem válogatós.
2011. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Főzz neki tejalapút, édeset.

Szerintem rengetegféle dolgot lehet így is.

Natúr joghurtba-kefírbe bármit tehetsz-zöldségeket, gyümölcsöt, magvakat.

Túrót is megcsinálhatod, körözöttnek, krémnek.

Édes étel is többféle van, nudli, gombóc, krémlevesek.

Szerintem kicsit sem egyoldalú táplálkozás, bár nyilván több kreativitást igényel, mint a normál étkezés.

2011. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém meg a tejtermékeket nem nagyon eszi. Sőt, tejet egyáltalán nem iszik.

Hidd el, ez sem jobb!

De előttem már adtak páran hasznos tanácsokat, újat sajnos én sem tudok.

2011. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat, mostanra sikerült elolvasnom.


Azért még próbálkozom, egy-két tippel, de sajna, a legtöbben már túl vagyunk, és hát, nem jártam sikerrel:

Semmit nem hajlandó megenni, amibe bárhogyan is, de belecsempéztem valamilyen húst. ha egyben van a husi darab, rögtön kiköpi, ha pürésen, már be sem veszi a szájába. Így vagyok a zöldséggel is. Pedig első perctől fogva tök jó kis kajákkal próbálkoztam, az összes gyerekszakácskönyvet megvettem...


Mindennap főzök min egyszer. semmi nem jó. Úgy vettem észre, amióta nincs szopizás, azóta ilyen válogatós. AMíg hozzátáplálálról volt szó, tök jó evő volt...

2011. nov. 3. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!