Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet bilire szoktatni?

Hogyan lehet bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
Kislányunk 21 hónapos. Sajnos nagyon székrekedős, néha csak szilvalekvárral/lével, sütőtökkel tudunk neki székletet produkálni. Szinte mindig más időpontokban kakál. Így hogy lehet bilire szoktatni? Sokszor ráültetjük, de nem történik semmi. Egyáltalán mikor kell elkezdeni a rászoktatást?
2011. nov. 2. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen kicsi korban felesleges még bilivel próbálkozni. Még 2 éves sincs.
2011. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 28 hónapos, ő is székrekedős, és mi még sehol nem tartunk a szobatisztaságban. Ha kakilnia kell állva, összeszorított fenékkel toporog és sír. Úgyhogy semmiképpen sem tudom leültetni. Én még nem gondolom hogy le vagyunk maradva, majd úgyis jön a nyár és akkor fogok igazán próbálkozni. Szerintem ti is ráértek nyáron próbálkozni.
2011. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy ekkora gyereknél nem is csoda, ha nem bilizik még. Bőven ráér vele.

[link]

2011. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

nem úgy kell bilire szoktatni, hogy adott időben ráültetjük. ez a rákényszerítés.

ha már beszél akkor meg kell beszélni vele, hogy szóljon ha érett rá akkor pár nap és szobatiszta lesz.

amíg nem beszél igazából felesleges próbálkozni, a homoklebeny érettségétől függ az érettség, ami a beszédért is felelős így a két dolog egyszerre fog beérni.

szóval várd meg míg mondja, hogy bilizni szeretne :)

2011. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"ez a rákényszerítés"? Semmire sem kényszerítjük a babánkat, kb. 3-4-szer Ő saját maga kérte, hogy rakjam rá a bilire meg egy párszor a wc szűkítőre. Szerintem ettől még nem lesz gyp-s. Köszönöm a rendes válaszokat én is úgy gondolom, hogy ráérek még vele, csak kíváncsi voltam rá, hogy másnak hasonló esetben hogy sikerült.
2011. nov. 2. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szinte mindig más időpontokban kakál. Így hogy lehet bilire szoktatni? Sokszor ráültetjük, de nem történik semmi."


ezt írtad. bocs ha félreértettem, nekem az jött le ebből, hogy sokszor ráülteted annak ellenére, hogy nem kell kakilnia.

és nem írtam, hogy gyp-s lesz, a kérdésedre válaszoltam...

2011. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!