Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányomat most kezdem bilire...

Lányomat most kezdem bilire szoktatni! Te hogy csináltátok? Hogy kezdjem? Szobába betegyem a bilijét? Volt aki ezt ajánlotta.

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Vettem egy wc szűkítőt, s levettem a pelust. Ennyi. Két nap múlva szobatiszta volt nappalra és éjjelre is. Egy titka van. Érett volt rá!!!
2011. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálam a bili kezdettől fogva csakis a WC-ben volt/van. Elég ha ott "bűzlik minden", pedig szinte naponta felmosok. (Két bilis kislány+egy apa :o)


Én csak abban az esetben látom értelmét, ha az éjszakai pelust akarjuk elhagyni, mert álmosan nehéz kibotorkálni. Nagy lányomnál erre nem volt szükség, a kicsi meg még alváshoz pelust kap.


Egyébként én mindkettőnél megvártam, amíg maga akart ráülni.

Megvettem a bilit, betettem a fürdőbe (fürdő/WC együtt van nálunk), elmondtam mire való, és ha már nagy lány lesz, oda végzi majd a dolgát stb. Egyszer csak rá akart ülni, amikor én a WC-n ültem. Így kezdődött...

Egy lépcsővel később meg a saját bugyikákkal tudtam "motiválni", amikor meglátta, közölte, hogy abban akar lenni...

2011. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Minden fürdés előtt, amikor meztelen magától akar ráülni, de csak ráül, ha napközben mondom neki: "pisi" akkor megy oda és mutogat a bilire.


Azt nem tudom hogy érhetem el, hogy jelezzen valahogy, erre is csak meglehet tanítani, vagy figyeljem és ha úgy látom tegyem rá és várjak míg nem sikerül?

Úgy érzem a jelekből, hogy érett rá, tudja mire való.


Kedves első, azért mert a Te babád ilyen ügyes volt nem biztos hogy másé is ilyen lesz, így az enyém sem biztos, a wc-n egyébként is üvölt. A válaszoddal nem mentem sokra, és nem hiszem hogy egyik napról a másikra volt soha nem volt "baleset"??? Na mindegy nem állok le vitázni.


Kérem olyanok válaszoljanak akinek HASONLÓ volt a helyzetük a bilire szoktatáskor! Köszönöm!!!

2011. aug. 30. 14:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el, hogy a legfontosabb, hogy megérjen rá a gyerek. Ez kb. 2,5 év- 3 év között van.

Természetesen volt 1-1 baleset, de kb. 3 nap múlva már szólt, s vissza is tudta tartani mikor pl. autópályán mentünk, s mondtuk neki, hogy most nem tudunk megállni. Éjszakára is ágytiszta lett 3 nap alatt. Lehet, hogy ügyes volt, de szerintem a legfontosabb, hogy ne kezdjük el 2 éves kor előtt, s mikor elkezdtük akkor többet NE adjunk rá pelust se sétához, se otthonra, se éjszakára!

Amúgy ez tapasztalat, mivel Ő a 4. gyerekem!

Első válaszoló voltam

2011. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
S igen, egyik napról a másikra volt! Kb. 1 hét volt, mikor nagyon néha még volt baleset. De azóta soha! Amúgy ez most júliusban volt.
2011. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem és megértem az első hozzászólásod is. Így már nem is érzem, hogy érett rá. Erőltetni meg nem fogom, remélem igazad lesz és fog szólni, magától rájön hogy is kell ezt csinálni, mint ahogy arra is hogy kell pohárból inni, kanállal enni, sétálni és hasonlók, gondolom hasonlítható ezekhez a dolgokhoz, hiszen ezeket se tanulta meg a hasamban és mégis megy...
2011. aug. 30. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Hidd el nem véletlenül írtam, hogy végre most jól csináltam a 4. gyerekemnél. S tényleg nem szabad pelust adni rá, ha már egyszer levettük, mivel akkor összezavarjuk, hogy most lehet-e bepisilni vagy nem, van-e pelus rajtam vagy nem. Én a középső gyereknél elrontottam!
2011. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az én lányom már 18 honaposan éjszakára is szoba tiszta volt szerintem ez igy nem tejesen igaz hogy 2 évesen kel elkezdeni
2011. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!!!


Te hogy csináltad, ilyesmi írásokra gondoltam, kb ezt szerettem volna elérni én is, légyszives oszd meg velem a titkot!

2011. aug. 30. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem pl az nem jött volna be, hogy egyszer leveszem, és aztán többet nem adom rá.

Ez csak akkor működne szerintem, ha a szoktatás alatt nem mennénk sehová, otthon ülnénk.

De pl. nagy lányommal az is "szerencsétlen volt", hogy elkezdtük nyáron, nagy melegben, de bejött egy hidegfront, és két hétig esett. Én akkor bizony azt mondtam, hogy most vissza a pelus, mert még ha ki is mosom azt a napi 4 garnitúrát, amit elhasználtunk, nem száradt meg...

Szóval sok szempont van, ennek ellenére azt gondolom, hogy mindkét gyerekem érett volt rá, amikor elkezdtük, az egyiknek több, a másiknak kevesebb idő kellett. Szerintem nincs ezzel baj, én a 3 napot is elhiszem, én is ismerek ilyen gyereket.

2011. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!