Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már gyümölcsteát 9...

Adhatok már gyümölcsteát 9 hónaposomnak?

Figyelt kérdés
Eddig babateát ivott de szeretnék átállni az "igazi" teára. Ki milyet ad ilyen idős babájának? Hogyan ízesítitek? Köszi a válaszokat!

2011. nov. 2. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem adok teát. Múlt héten volt egy éves és vizet kap + cicit.

De ha teát adnék, akkor gyengén és mézzel ízesíteném. Persze Te még gondolom aggódsz a méz miatt. Akáccal kell kezdeni, mert az nem olyan allergén, mint, pl. a vegyes virág méz. Szerintem kipróbálhatod, hogy adsz neki reggel egy mokkás kanál mézet, így egész nap figyelheted, hogy van-e valami baja. Ha ezt pár napig próbálgatod és nincs semmi, akkor mézzel ízesítheted.

Én a cukrot egyáltalán nem ajánlanám.

2011. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyit még, hogy nem tudom, Ti szopiztok-e, de majdnem 11 hónapos volt, amikor én elkezdtem neki vizet adni.

Szóval ha szopiztok, akkor nem is kellene ezzel foglalkoznod.

2011. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csipkebogyót (forralva temrészetesen nekik még) citrom pár csepp, cukor, kevéske.

Úgy mondta nekünk a doktor: 1 év alatt ne adjunk mézet: mert a méh a méz készítésnél egyfajta anyagot, váladékot enged bele, ami ÁRTHAT!!! tehát nem kockáztatunk, majd 1 év fölött.

Minden tea, levél, fű és ízesítő sokkal enyhében kell, mint a nagyobb gyereknek, pláne a felnőttnek.

A bolti gyümölcsteák mesterséges izesítők, szinezék tartalmúak, azokat nem adnám.(még nekem is hasfájást okoznak..)

Édeskömény, ánizs, pár virág kamilla, csipke- ezek jók 1 év alatt, fözve, és nagyon világosra készítve

2011. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En a 9 honaposomnak instant babateat veszek, van rengeteg fele gyumolcsos, es nem kell bele tenni semmit. Fele annyit teszek a vizbe mint amennyit ir, nagyon szereti. Az en babam nem issza meg a vizet sajnos, inkabb nem iszik. Mar probaltam nagyon sokszor, de nem ivott semmit.. :/
2011. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg gyümölöcs tea akkor adhatsz neki nyugodtan, de cukor nélkül. De hidd el , ha szomjas megissza a vizet is. lányom 21 hós , de ő a vizen kívül semmit nem fogad el és ennek örülök is mert a cukros löttyök amellett h rontják a fogakat , a gyomrukat is telíti és emiatt kevesebbet esznek az értékes tápanyagokból.
2011. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A kamilla is allergizálhat.

Tudom mit mondanak a mézről, de amikor mi voltunk fiatalok, akkor kaptuk a mézet is és a citromot (csukláskor) is. Most meg riogatnak a citrus allergiával. Természetesen én is a jobb félni, mint megijedni híve vagyok, nem is adtam neki se télen, se nyáron, de most már fog frissen facsart narancslevet adni. :)

Szóval a mokkás kanáltól nem lesz baja.

Én azért vártam már nagyon, hogy adhassam a mézet, mert van saját termelésünk, amiben 100%-ig megbízhatunk és ugye a méz felér az orvossággal.

De egyet értek vele, hogy egyfajta baktériumot használnak a méhek, amit nem minden baba tud x hónapos koráig feldolgozni.

De szerintem lehet már kis adaggal próbálkozni, mert a 9 hónapos az már nem annyira pici.

Bocs az offért! :)

2011. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!