Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposan hozzátáplálás?...

3 hónaposan hozzátáplálás? Mivel kezdtétek? és hogyan? Sajnos kevés a tejem, és a picim már két hete kiegészítséként tápot is kap. Már csak napi 1x tudom szoptatni.

Figyelt kérdés
Azt mondta a doktornéni, hogy ha már ennyi arányban van a táp, akkor kezdhetjük a hozzátáplálást.pl alma, répa, cékla,sütőtök,barack és sűríteni krumplival és 1-2 kiskanál táppal kell. Előtte főzzem meg őket kevés vízben? a tápérték miatt gondolom???Ki hogy csinálta ezeket az ételeket( az első ételek)Véleméyn hogy az egyetlen szopi reggel vagy este jobb?
2011. márc. 22. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem semmiképpen ne kezd el hozzátáplálni még vagy 2 hónapig ,az ő gyomruk érett rá.


Elég furcsa a doktornőtök hozzáállása:-((((

2011. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


előző

2011. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

szóval az a gond hogy már nem nagyon van tejem, és elvileg 4 hónapos korukban azt a pár zölsdéget és gyümölcsöt lehet nekik adni, pépes formában. Szerintetek nem jobb mint a tápszer?

tanácstalan vagyok

2011. márc. 22. 14:30
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Régen olyan vacak tápszerek voltak, hogy azért volt, hogy inkább egye meg a baba a gyümölcsöt , mint a tápszert. Viszont ma már tökéletes tápszerek vannak. Nyugodtan tápláld vele 4-5 hónapos koráig, utána jöhet a hozzátáplálás. Én sem nagyon értem az orvosotokat. Az én védőnőm is azt mondta, hogy kezdjem el 3 hónaposan hozzátáplálni a kislányomat, mert hasfájós. Ő kizárólag anyatejet kap. Tudod mikor hallgatok rá.
2011. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcs nem jobb ilyen pici korban,mint a tápszer, sőt. a tápszereket ellenőrzik, ha egy icicpic eltérés van, akkor bevonják.

Régen volt 2 fajta tápszer, ma van rengeteg.

2011. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám 2,5 hetes kora óta tápszeres. Én is szerettem volna mielőbb megkezdeni a hozzátáplálást, de a doktor bácsink és a védőnéni is csak 4 hónapos kortól javasolta. Ugyanis éretlen még a picurok bélrendszere a szilárd táplálékhoz. Először reszelt alma levével indítottunk (1-2 napig) aztán a húsát is megkapta (kb. két mokkáskanállal evett meg belőle). Néhány nap után reszeltem bele egy kis háztartási kekszet. Míg a tízórait kiváltottuk, kb. egy hónap. Utána jöhet a krumpli, répa stb.
2011. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ha lenne tejem akkor én is csak szoptatnék, sajnos alig hízott az elmúlt hónapban. Nagy baba , nagy étvággyal, most 1 hónap alatt nem híztunk fél kg ot sem, 3900 gr született, 700-700 gr-ot hízott az első hónapokban, aztán beteg voltam, meg meg is jött és sajnso a tejem sehol nincs már :( előtte még fejni is tudtam, azt már mind megette. A táptól van hogy 5 napig nincs kaki, ezért is mondták a gyümiket......
2011. márc. 22. 14:59
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két gyerekem majdnem az elejétől tápszeres volt, mégis csak 5 hónaposan kezdetem a hozzátáplálást. A kakival nekünk is voltak gondjaink, Laevolacot adtam, amikor már nagyon kellett.

(Egyébként a fiam aztán még az őszibaracktól is szorulásos lett, szóval sajnos a gyümölcs sem garancia a kakigondok megoldására.) Szerintem a tápszer jobban megfelel egy 3 hónapos baba igényeinek.

2011. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

szia!

kaki bajra : másik tápszert kellene felíratni és semmiféleképpen ne adj neki mást tápszeren kívül. babóm két hónapos kora óta tápszeres és csak most 4 és fél hósAN kezdjük a hamizást. arany szabály minden babára nézve. anyósom koraszülött osztály főorvosa volt, most háziorvos ő mondta: hozzátáplálni először csak és kizárólag az utolsó oltás után két héttel lehet elkezdeni, mivel ekkor kap babád teljes védettséget, addig nagyon nagy bajt lehet csinálni egy esetleges bakteriális fertőzéssel ami lehet ételből származó mivel semmi védettsége nincs a kicsidnek. várj vele

2011. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de akkor miért mondta a védőnéni, és az orvos, hogy 3 hónapnál is el lehet kezdeni.?
2011. márc. 22. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!