Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiderült hogy kisfiam allergiá...

Kiderült hogy kisfiam allergiás az öblítőkre. Mivel tudnám kezelni hogy hamarabb elmúljanak a kiütései?

Figyelt kérdés
Most mossuk át a ruháit, öblíteni nem fogjuk, borzalmasan kiütéses az egész teste. Valami kálcium dolgot mondott a doktornő, hogy olyat adjak neki naponta fél ampullát, merthogy olyat születésekor receptre ki kellett volna váltanom. Pedig én nem kaptam ilyen receptet. Ha valaki járt így, ő mit adott a gyerekének hogy hamarabb elmúljanak a kiütései?
2011. nov. 2. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem is lesz változás egy kis kálciumtól, ha nagyon megviselte s szervezetét, ez allergiás atópiás dermatitis lehet, lehet, hogy azon belül ekcéma. Ez belső folyamat, és pár nap alatt nem fog elmúlni. Valószínűleg már régen allergiás erre arra, belül zajlottak is a folyamatok, eddig bírta a szervezete kiütés nélkül.

Orvosnak kellene kiírnia, valószínűleg Fenistil cseppet kell szednie. Plusz kiiratni kenőcsöt. A mi gyerekorvosunk nem értett a megfelelő kenőcs kiírásához, így mi gyermek bőrgyógyászhoz mentünk. A Heim Pálba akár el is tudsz menni vagy magánrendelésre.

Egyébként, el fog múlni, ne félj, de idő kell hozzá. (Amúgy nem akarok beleszólni, de lehet, hogy régen bírta a coccolinot, de már nem, mert nagyon vegyszeres az az öblítő. Mosószerből is lehet, hogy egyelőre baba sensitivet kellene venned, amíg elmúlik a veszély. Én pl. a DM-es sensitivet veszem és nincsenek kiütései a fiamnak, a mi persil sensitive-re sem. Az összes többi öblítőre mosószerre allergiás, köztük a sensitive öblítőkre. Ami illatos egyébként, azt telenyomják parfümre és az gyakran okoz kiütést pl.)

2011. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Fejlemény: most már alig látszanak a pöttyök. Tehát a Coccolino Sensitive továbbra is jó, maradunk ennél:)
2011. nov. 5. 11:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Örülök,maradj a beváltnál,lehet az uj öblitöben volt valami összetevő amit nem bírt a bőre.
2011. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
11/13-as hozzászóló! Teljesen igazad lett. A nyakán most már egy elég nagy, hámló, piros folt van és egyre csúnyább. A kisfiam egyre nyűgösebb, sokat sír. Egyelőre Alsol kenőccsel kentem be neki, hogy legalább a viszketés múljon, meg az gyulladásos bőrállapotra is jó, de holnap megyek a gyermek bőrgyógyászatra, mert a gyermekorvosban nem bízok, elég flegma, lekezelő és nemtörődöm nőszemély! Sajnos igazad lett, szerintem is atópiás dermatitisze lett:(
2011. nov. 6. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!