Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy elmúljanak a...

Mit tegyek, hogy elmúljanak a kiütések? Lehet, hogy ételallergia?

Figyelt kérdés

Kisfiamnál egy ideje kezdtük el a hozzátáplálást (4,5 hónapos tápszeres baba).

Kapott már sütőtököt almával, babánt, sárgarépát krumplival egy nagyon kevés husilevessel higítva.

Na a répás kaja után megjelentek az alkarján apró piros pöttyök (olyanok, mint az állán a nyál miatt).

Ma délelött egy kis barackot kapott és most vettem észre, hogy az egyik csuklójánál (felül) szinte már egybefüggenek a piros pöttyök.

Lehet ez a répás kaja miatt amit 4 nappal ezelött kapott, vagy a ma reggeli barack súlyosbította a tüneteket?

Mit tegyek, hogy elmúljanak a kiütések?

(persze ma már sem a dokit, sem a védőnőt nem lehet elérni)


2009. nov. 27. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ételallergia, de más is. Amire gyanakszol, vond meg tőle pár napig. Ha elmúlik, nyert ügyed van. Ha újra kap és megint kiütéses lesz, tutira az az étel volt az oka. Azt akkor pár hónapig ne add neki.

Én a répát is és a barackot is elvenném és pár nap múlva adnék előbb az egyikből, majd ismét pár nap múlva a másikból. Így kiderül, melyik a ludas.

2009. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Remélem, hogy nem komoly. Egy darabig nem adok neki csak tápszert az a tuti.


A pöttyeire tudok valamilyen kenőcsöt kenni, hogy elmúljanak?

2009. nov. 27. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a pöttyökre kenhetsz sodoku krémet (lehet, hogy rosszul írtam)nekem azt mondta a háziorvos, hogy minden bőr bajra jó, de síma popsikrém sem árthat neki!
2009. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!Az Én kislányomnak is ételalergiája volt és sajnos a sárgarépától ,amit nagyon szeret Én a bepanten kenőcsöt használtam és nagyon szépen levitte.Amúgy nem száraz a kiütéseknél a bőre ,mert nekünk olyan volt.

Reméle mihamarabb elmúlik!

2009. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nézesd meg orvossal. Nekünk is voltak kiütéseink, azt mondta adoki allergia. Kiiktattunk az étrendjéből mindent ami allergizálhatja, (ő már nagyobb volt 2 éves és mindent evett már), átmostam mindent, lecseréltük a ruhákat amit használt. De a kiütések csak nem múltak. Már szodabikarbónás vízben fürdettem naponta többször mert annyira viszketett neki, mire elküldtek a kórházba és kiderült hogy dehogy allergia, vírusfertőzés, kapott gyógyszert két nap alatt meggyógyult.
2009. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd el dokihoz! Nekünk is volt ilyen de nekünk használt a fenistil csepp! Kérdezd meg a dokitokat!
2009. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A hétvégén kentük sudokrémel és úgy néz ki, hogy elmúlik.

Azt hiszem kicsit ovatosabban kell újrakezdenem a hozzátáplálást :)

2009. nov. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!