Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek dolgozni 1 éves...

Elmennétek dolgozni 1 éves baba mellet?

Figyelt kérdés

Nemsokára 1 éves lesz a babám és kaptam egy jó állásajánlatot,ahol néha-néha a kisfiam is velem lehetne,de az idő nagyobb részét nem velem töltené,az még kérdéses kivel...!

Ti elvállalnátok?

Lennétek ennyit távol tőle?(napi 10-13 óra)


2011. jan. 4. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint ezt nem tudnám megtenni, de a kényszer illetve a jövőbeni jólét nagy úr.

Én próbáltam úgy időzíteni a Kicsikém, hogy a két év gyed, és a harmadik év gyes alatt itthon lehessek Vele. Mi csak Őt terveztük, nem lesz tesó, ezért maximálisan ki akarom tölteni Vele a rendelkezésre álló időt.

A szomszéd csajszit nézem minden reggel az ablakból, amikor hajnali fél 7-kor "cibálja" az 1 éves gyerekét bölcsibe.

Imádom őket, és tudom, hogy nem jókedvéből rakta be a gyereket bölcsibe. Szóval mérlegelni kell.

2011. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldódik a gyerekfelügyelet, akkor igen!

Rettentő nehéz ma kisgyerek mellett állást találni, én örülnék a helyedben, hogy ilyen szerencsés vagyok.

2011. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp muszáj, igen, ha nem vagyok rákényszerülve, nem.
2011. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Szomszédasszonyom visszament dolgozni, akkor volt 11 hónapos a babája. Egész nap a nagymamával van a gyerek, reggel 7-től este 7-ig.

Na tudod ki csinálná ezt... én megőrülnék, hogy a gyerek első lépéseit ne én lássam, ne én halljam az első szavait...

És nem mellesleg a szomszéd kisfiú olyan anyámasszony katonája, hogy azt elmondani nem lehet. Meglátja az anyját este, és ordít, ha meg nincs ott az anyja, akkor azért ordít, hozzászólni nem lehet, mert azonnal bújik az apjához, két lépést nem lehet tenni nélküle.


Szóval én nem lettem volna képes. Inkább összehúzzuk a nadrágszíjat, és kicsit szerényebben vagyunk meg a gyedből. Majd 2 évesen megy bölibe a kisfiam.

2011. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jól jönne a pénz persze de nem létszükség,havi 300ezer ft-ot keresnék de alig látnám az 1 éves kisfiam,viszont csak szezonmunka,5 hónapra szólna.
2011. jan. 4. 14:15
 6/12 anonim ***** válasza:
ez nagyon nehéz kérdés, mert hosszú időről van szó. én is visszamegyek dolgozni 2 hét múlva, akkor lesz 1 éves a lányunk, de csak napi 4 órában. elég rugalmas a munkaidő, azaz mehet délután is, de akár itthon is dolgozhatok. a napi 10-13 óra nagyon sok mégha átmeneti időre is szól...de ezt nektek kell eldöntenetek.
2011. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
tudom hogy nagyon nehéz kérdés,mert jól jönne a pénz persze de a kisfiam mindennél fontosabb és nem tudom mennyire sínylené meg ezt a dolgot ennyi idősen:-S
2011. jan. 4. 14:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Engem is hívtak vissza, de én inkább maradtam az 1 éves fiam mellett. Nem létszükséglet úgymond a +pénz (ennélkül is van mit enni), de azért persze nagyon jól jött volna. Viszont belegondoltam a babóm helyzetébe is, nálunk nem lett volna 1 állandó gyerekfelügyelő, most azt se akartam, hogy mindig másra sózzam, bölcsi nincs, így az kizárva és nap 10 órát legalább én is távol lettem volna tőle. Így visszagondolva nagyon nem bántam meg, hogy most itthon maradtam vele, persze nem le vagy épp rábeszélni akarlak a munkára. Készíts egy mérleget, mi az ami ellene szól, mi az ami mellette és a választ megkapod. :)
2011. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1 éves mellett nem mennék dolgozni.

Itt van bölcsi mehettem volna vissza, nagoyn jól keresek (TGYÁs és GYED többszörösét), tehát nagy luxus, hogy itthon vagyok, de még kicsi. 2-2,5 éves kor előtt nem.

2011. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem.1 évest nem hagynék másra napi 10-13 órára,még akkor sem,ha csak pár hónapról van szó(az Ő életében az sokkal többnek számít).2 gyerekes anyuka
2011. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!