Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy 9,5 hónapos...

Normális hogy 9,5 hónapos kisfiam éjszakánként 2 dl vizet megiszik?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete csinálja, óránként elkezd nyöszörögni, és nem elég neki ha visszateszem a cumit, víz is kell. És nagyon sokat iszik. Ezáltal sokat is pisil, 3 hónapos kora óta nem kellett éjszaka pelenkát cserélni, most meg megint kell, mert már annyira tele van hogy szinte kifolyik.

Két héttel ezelőttig votlak tök jó éjszakáink is, hogy csak 2-3x keltem hozzá, cumi vissza és aludt is tovább.

Csak azért aggaszt ez a sok ivás-sok pisilés dolog, mert úgy rémlik, hogy valahol azt olvastam, hogy ez a cukorbetegség jele kisgyerekeknél. De lehet hoyg rosszul emlékszem...


2010. jan. 21. 11:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és még nincs foga, csak meg van duzzadva az ígye, nem tudom, ez számít-e.
2010. jan. 21. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem csak szárazabb a levegő, próbálj párásítani.
2010. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van a konvektorokon víz edényben, amióta fűteni kell.
2010. jan. 21. 12:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan szoktasd le róla!Nem baj,ha egy-két éjjel üvölt!Különben úgy jársz,mint mi,a kisfiam 22 hónapos és még mindig virrasztunk éjjel.Először csak a cumisüveg kell,aztán majd te is.Iszonyú,ne engedd,hogy idáig fajuljon!Sok sikert!
2010. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányom 6hónapos és sokat iszik,de ő napközben,éjjel még cicil1-2alkalommal.Szóval nálunk rohadt meleg van 26-28fok:( sztem azért igényli a folyadékot.Nem lehet,hogy nálatok is meleg van?
2010. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is mostanában állandóan felkel éjszaka inni, bár én teát adok neki (a vizet nem issza meg). 6 hónapos, 1 éjjel 1* v.2* kér. Én is arra gondoltam, hogy nagyon meleg van a szobában, ráadásul biztos száraz is a levegő. (vízzel semmit nem érek a radiátoron). Remélem nem fognak szaporodni ezek az ébredések, mert akkor én is le fogom szoktatni erről, ahogy egyik válaszoló is írta. Egyszerre 120 ml-t iszik meg. Én mondjuk azért nem bánom, hogy iszik éjjel, mert napközben nem nagyon fogadja el és gond volt a veséjével néhány hete, ezért inkább kelek hozzá, csak igyon.

2010. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A cukorbetegségnek más jelei is vannak ez önmagában még nem jelenti azt, hogy a kisbabád diabeteszes lenne. Erős szagú vizelet, "acetonos" lehellet, és gyors fogyás is a tünetek közé tartozik. Ha attól megnyugszol vidd el egy vérvételre, vagy fogd fel a pisijét (bár egyik sem egszerű), és nézesd meg a vércukor színtjét.

És fogadj el egy jótanácsot. A melegpárásítás kifejezetten egészségtelen főleg a baba számára (háziorvos hívta fel a figyelmemet rá). Tehát radiátoron párologtatás, szobában vizes ruha szárítása stb.... Ez mind meleg pára és ártalamas! Vegyetek hidegpárásítót és használjátok azt. Panelban az optimális páratartalom 40-60% közötti. Mi 50 fokos páratartalmat állítunk be és így tökéletes a levegő. Az ivás pedig lehet hogy azért alakult ki nála, mert így bementek hozzá és addig is vele foglalkoztok. Próbáld meg hogy kevesebb ruhát adsz rá esetleg mert lehet hogy melege is van. Könnyen rossz szokássá tud ez válni. És nappal is sokat iszik? Mert egy cukros baba az több litert iszik egy nap meg. Tehát szerintem nem hiszem hogy cukros a babád, de azért figyelni kell. Ha esetleg már biztonságosan megy akkor figyeld hogy nem e szédeleg mert még az is lehet tünete, meg a viszketés, főleg a nemi szervek tájékán és a nagyon száraz bőr is utalhat rá. De ezt inkább egy orvossal konzultáld meg hogy ő mit gondol erről. 20 hós kislány anyukája

2010. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 100-150 ml vizet iszik meg éjszakánként, de én sem bánom. Vettem egy szelepes itatót neki, ebből nem folyik ki, ott van mellette a kiságyban, ha megszomjazik, kortyolgathat belőle. Én is sokszor kelek fel éjszaka inni, télen nagyon száraz a levegő a panelban.


Szerintem ez nem baj.

2010. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy napközben iszik-e eleget. Ne kövesd el azt a hibát, hogy lefekvés előtt nem ihat, mert bepisil... Ha elalvás előtt iszik kicsit és pisil egyet, nem fog. És olyat adj neki lefekvés előtt is, ami tartalmasabb, de szomj oltó ispl.: tej, mert lehet, hogy éhes, csak enni nem akar felkelni. Ha fogzik, akkor a gyulladás miatt kell neki a sok folyadék, nyugodtan itasd, belső láza van. Az is lehet, hogy száraz a levegő, vagy túl befűtesz. De ha iszik akkor visszaalszik? Mert akkor nincs baj, csak szomjas. Adj neki! Ha te éjjel megszomjaznál és nem ihatnál visszaaludnál? Minden jót!
2010. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek ennyi idősen szoptak éjszaka 1x, és a másodiknál ez bizony bőven több is volt, mint 2 deci. A peluscsere ismerős. Később aztán leszoktak róla, mármint az éjszakai ciciről, de néha most is felkelnek 1 pohár vízért, én nem szomjaztatom őket, tőlem vizet akármikor kérhetnek (kaját, szörpöt pl. nem adnék éjszaka, de vizet bármikor). Ja, és ha vizet kérnek, néha bilit is. Én is kimegyek pisilni/inni néha éjjel.
2010. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!