Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A játszócumi vagy az ujjszopás...

A játszócumi vagy az ujjszopás a jobb/rosszabb?

Figyelt kérdés
2008. jan. 21. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia.Szerintem eggyik sem jobb a másiknál.Növéremnek a kisfia az újját szopja,és ugyan úgy nehéz leszoktatni róla,mint a cumiról a lányát.

40hetes kismama.

2008. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a cumi jobb.
2008. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha már választani lehetne, akkor inkább a cumi. Arról könnyebben le lehet szoktatni, mint az ujjszopásról. Ismerek olyat a környezetben, aki még 10 évesen is szopta az ujjacskáját.

Viszont mind a kettő árt a fogaknak. Rosszul, szabálytalanul nőhetnek a gyermek fogai.

2008. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Én a cumit részesítem előnyben. A lányomnak megvettem,nem használta,de az újját sem szopta.

Viszont a fiammal nem merünk elindulni cumi nélkül,mert nappal mindig azzal alszik. Szerintem erről könnyebb lesz leszoktatni,mert ugye az újja mindig ott van,ezt meg el lehet dobni.

2008. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Legjobb ha egyiket sem szopja. Az én gyerekeim nem kaptak cumit és az ujjukat sem szopták. Igény szerint szoptattam és ez kielégítette a komfortszopási igényüket is. Nem törvényszerű, hogy kell nekik ilyesmi. Nem jó rászoktatni valamire, amiről tudjuk, hogy szenvedélyévé válik majd elvesszük tőle. Szerintem ez szívtelenség. Sokkal jobb ha inkább te nyugtatod meg aki mindig a rendelkezésére állsz és 2-3 év múlva sem kell lemondania rólad!
2008. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!