Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből készítsek a kislányomnak...

Miből készítsek a kislányomnak főzeléket? Üveges (tartósítós) vagy fagyasztott zöldségekből? És hogyan? Tápszeresek vagyunk.

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

tartósítósból semmiképp. konzervre gondolsz? ha van benne tartósító, akkor abból ne. de szerintem mirelitből se...

inkább bio-ból, v piacon vedd meg.

2009. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád?Tartósból nem igazán kéne.Tele van mindenféle anyaggal,és SÓVAL!!!A fagyasztott tökéletes,megpárolod(kis vajon,olíva olajon) és kész.
2009. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
8 hónapos a k.lányom. Köszönöm a válaszokat!!!
2009. máj. 6. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mirelit zöldségek közvetlenül szedés után nagyon rövid idő alatt vannak lefagyasztva, így sokszor sokkal több a vitamintartalom és ásványianyag tartalom, mint a bio vagy a piaci zöldségekben. Aki nem hiszi nézze a Spektrumon az Egészségünk - tények és tévhitek-et.


Kevés olajon párold meg a zöldséget és krumplit, pici vízzel főzd meg. A krumplit vedd ki belőle törd össze és keverd vissza.


Az örökös kérdés vaj-margarin. Elméletileg ilyen idős kortól már lehet margarint használni, de mi csak vajat használunk, már évek óta nem eszünk margarint. Vajat viszont a szakirodalom szerint csak egy éves kortól lehet használni. A margarinban sok E-betű, meg adalék és só van, míg a vajban nincs. Én vajat használtam kezdetektől.

2009. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. máj. 6. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor, meg kicsit később is veszélyes a melegágyas zöldség, főleg a friss répa, ami tele lehet nitráttal, nem egy baba halt már bele nitrátmérgezésbe, ezért ajánlják a dokik is a frissen fagyasztott zöldségeket. Ha már benne vagyunk jól a nyárban, ehetnek majd mindenféle frisset! Én nem párolok vajon , mindent főzök: egy krumplit pucolva felkarikázok, hozzáteszek mirelit bébirépát, brokkolit, kis fehérrépát, vagy karfiolt ( általában ezeket variálom), és sima vizben összefőzöm őket. A főzőlével meg kis tápszerrel összeturmixolom.
2009. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!