Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, egyszer simogat...

Mit csináljak, egyszer simogat, aztán puff, odasóz egyet a másfél évesem?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, és ha odamegy valakihez, akkor először simiz, simiz, barátkozik, aztán tökre váratlanul néha (nem durván), de odasóz egyet.


Itthon mindig mondjuk neki, hogy nem szabad, letesszük, meg ilyenek. nem is értem, miért csinálja?


2011. nov. 3. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ismerkedik a világgal, rájött, hogy ilyet is tud. Azonkívül, hogy mondjátok neki, hogy "nem szabad, mert ez fáj az illetőnek", nem nagyon tudtok mást tenni, majd kinövi.
2011. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmit, ne mond hogy nem szabad. azt mond neki mit szabad. ha üt, akkor mutasd meg neki hogy simogat. ha ekkor mondod neki, hogy nem, akkor azért is csapni fog, de ha megmutatod neki mit kell csinálni akkor nem fog ellenkezni.


viszont ök még képtelenk az érzéseket kontolálni, ez általában a szeretet kimutatása. nekem a kislányom ha nagyon örül akkor cspkod a kezével.


ha direkt csinálja, és néz közben téged, akkor a másik gyereket el kell onnan vinni és a tieddel nem foglalkozni. na persze az elsö alkalmakkor elmondani, hogy lehet simizni az a jó dolog, de ha már nem használ semmmi akkor egyszerüen nem foglalkozni vele, soha sem.


de ahogy értelmezem, csak kontolálni nem tudja magát, ami normál ennyi idösen.

2011. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En is ugy tettem mint a masodik. Ha csapkodott akkor mondtam neki, hogy simogatni kell anyat, apat.... Megfogtam a kezet es megmutattam, hogy hogyan. Egy ido utan mar csak simogatott.
2011. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálja,semmivel nem tudtuk róla leszoktatni,most már 2 éves,azért valamivel jobb már.Ő még pluszban "búbol" is,ami különösen kellemetlen,mikor jól orrnyergen fejeli az embert.Mi mindig résen voltunk+magyaráztunk,és ha simizett,akkor fogtuk közben a kezét.
2011. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig azt mondom, hogy "csak simogass, csak simogass". S megérti. Persze idő és türelem kell, ettől még nem rossz a lányod, csak próbálgatja önmagát.
2011. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A mi kisfiúnk is ugyanezt csinálja.


Mélységesen egytértek a 12.56-os válaszolóval!

2011. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 14 hós picim csinálja, és nem kicsit üt, hanem nagyot. Én is próbálkoztam a simivel, de nem jött be. Most azt csinálom, hogy megfogom a kis kezét, majd elfordulok és elmegyek, eddig bevált.
2011. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ahh..igazából az a legrosszabb, hogy már bármilyen gyerekközösségben vagyunk, rohanok a gyerek után, szinte (na jó, teljesen) a nyomában vagyok, figyelek, nem üt-e oda. tiszta idegbeteg vagyok már, egy perc nyugtom sincs, pedig 10-ből egyszer "pacspaccsol" oda. :((

Én tudom, hogy nem durvaságból csinálja, de sok anyuka teljesen kikészül egy ilyentől. És látom rajtuk, hogy elvárják a dolgok tisztázását, és utána rémült tekintettel követik le a gyerekem későbbi mozgását. Tök ciki.

2011. nov. 3. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Èn mindig ott vagyok ahol a gyerek, és ha látom hogy ütni készülne, vagy láttam hogy ütött, akkor ott vagyok. így tanulja meg.

nekem egyébként a lányomat nagyrészt ütik, ö a kevésbé csapkodó, inább öt szokták ütni, de nem is ütni, inkább anyon szorongatnia 2 évesek.

2011. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig a gyerek nyomában vagyok, nehogy "bántson" valakit.


Amikor mégis rácsapott a kisfiam egy másik babára, többször kaptunk rosszaló pillantásokat.

2011. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!