Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laevolac szirupot mennyi...

Laevolac szirupot mennyi ideig lehet adni?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos tanácsára 3 hónapos kisfiam már lassan 1 hónapja kapja minden nap. Székrekedésre ajánlotta, mióta használjuk minden nap van 1-2-3 kaki. Szerintetek ha nem adnék akkor kakilna magától? Meddig adható kúraszerűen? Nem lesz már sok ez az 1 hónap? Néha kap Normaflort is hogy helyreállítsa a bélfóráját.

2011. nov. 3. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

:O akkor kell adni ha nem kakil. szerintem ne csinálj ilyet, főleg ha 3x is kakil, akkor mi a fenének adsz neki másnap?

a kúra az 10 nap. baja nem lesz de azért megterheli a szervezetét a hashajtózás :S

egyébként ha anyatejes akkor ne is akkor adj neki ha nem kakil hanem ha szenved, akár 10 napig is normális!!!

2011. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 hónaposnak adsz 1 hónapja?? Ez nagyon sok, ne add neki.

Akkor add neki a laevolacot, ha már nem kakilt 2-3 napja és fáj a hasa! Amúgy teljesen felesleges.

Ha folyamatosan hashajtózod, akkor a normaflore is felesleges, mert nem ér szinte semmit.

Ha anyatejes, akkor figyeld meg, miket eszel, hogy mitől van szorulása.

Ha tápszeres, akkor adj neki másik tápszert, amitől nem dugul el.

Hát komolyan az agyam eldobom, nem is értem ezt a gyerekorvost.

2011. nov. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

a gyerekorvos azt mondta add neki a laevolacot kúraszerűen? és te elolvastad a betegtájékoztatót? mert abban írják, hogy az 3NAP!

én se értem... egyszerűen nem foghatom fel miért kínzod hashajtóval mikor kakil?

bocs a hasonlatért de erről az a szerencsétlen történet jut eszembe, mikor a gyerekorvos fogfájásra panadolt ajánlott, anyuka adta is neki szorgosan és az egy éves kicsi meghalt. 2 hónapig bírta a mája a folyamatos gyógyszerezést, leálltak a belsőszervei. az orvos mondta, nem igaz? a hashajtótól persze nem történheti ilyen szerencsére de egy életre tönkreteheted a bélrendszerét.

azért használd az eszed a babádról van szó!

2011. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha minden nap kakil és ennyiszer ,kezdd el csökkenteni az adagot, aztán szépen lassan állj le vele! Ha nem muszály tényleg ne hashajtózd.
2011. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2 napja nem kapott és azóta nincs kaki, csak a szelek mennek.
2011. nov. 7. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

A laevolac nem hashajtó, csupán laktóz van benne, szóval semmi pánik, nem tudom miért mondják a többiek.

Nyilván le kellene állni vele, de nekem barátnőm a 2. éves gyerekének mikor a szobatisztasági mizéria volt, mindennap adta neki 1 évig szinte folyamatosan.

Semmi baja, azóta magától is rendesen kakil, nem károsította a gyomrát. Nyugi!

2011. nov. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lányom székrekedéses volt, kórházban is feküdt mert végbélszűkület gyanus volt, majd nem tudták miért nincsen széklete. 7 hetesen került először kórházba. onnantól hol kúpot, hol szirupot kapott. volt hogy laevalocot, volt hogy duffalacot. mennyit adsz babádnak? reggel és este?
2011. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak reggel adok 5ml-t.
2011. nov. 8. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!