Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babánknak a kakilás megindítás...

Babánknak a kakilás megindítására Laevolac szirupot ajánlotta a védőnő. Ti hány cseppet (vagy ml-t) adnátok a babátoknak? Ajánljátok egyáltalán?

Figyelt kérdés

A mi kicsinyünk 8 napos, 6 napja nem kakil.

A csecsemőknek 5-10 ml-t ír a betegtájékoztató, de én sokallom, max 1-2 ml-t adnék a babának.


2011. márc. 13. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát ez nekem fura, hogy 8 napos babának laevolacot javasol a védőnő. Nem kakilt 2 napos kora óta? Ilyenkor még javában ürül a magzatszurok, 3-4 napos koráig.

Nem akarlak paráztatni, de biztos minden rendben a babád bélrendszerével, végbelével, stb stb ?

Én nem laevolacot adnék neki, hanem elvinném a gyerekorvoshoz, uh-ra vagy bárhova.

2011. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az öt hós babám kap 2,5 milit. Szerintem is korai. Gyermekorvossal beszélj ilyen esetben. Ha anyatejes, nyugodj meg egy kicsit. Ha nem, holnap reggel első dolgotok legyen a doki.
2011. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1.vagyok, egyébként (az orvos után) első körben nem laevolacot adnék neki, hanem cukros kamillateát.

Ha anyatejes, akkor egyél valami hashajtóbb dolgot. Ha tápszeres, akkor válts tápszert, mert az is okozhat szorulást.

De minél előbb orvost ajánlok.

2011. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ne a védőnővel beszélj hanem irány az ügyelet!

haza se engedhettek volna a kórházból :S

ügyeleten valószínűleg kap majd beöntést és lehet bent tartanak amíg meg nem indul neki az önálló kakilás!

2011. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
eleinte székletnek midnenképpen kell lennie, hogy a bélsár kiürüljön kellően. aztán szerintem olyan két hét után előfordul hogy ritkábban van. legalábbis nálunk így volt! azért én felhívnék egy orvost emiatt. nekünk mindig zat mondták hogy hasznosul az anyatej, de nem tudom egy ilyen pici babánál ez hogy van!
2011. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap felhívom a dokinőt, kerül amibe kerül munkaszüneti nap révén. Az érdekes az, hogy ha fájna a hasa vagy szorulása lenne, akkor nem is enne, de neki nagyon jó az étvágya. Aludni is nagyokat alszik,semmi különöset nem észlelünk. Sajna 80-90%-ban tápszeresek vagyunk, úgyhogy nem vagyok nyugodt egyáltalán.
2011. márc. 13. 20:58
 7/15 anonim ***** válasza:
A helyedben én is megnézetném, de már rég adtam volna neki a szirupból, vagy ha ebben nem bíztál volna akkor lázmérő ennyi ideig én soha nem mertem várni... Szerencsére 2x volt ilyesmire példa de a 4. nap után én feladtam a várakozást... Bár zárójelben de megjegyzem a sziruppal nagyon meg voltam elégedve. Ja és sztem olyan kicsi babának egy teáskanálnyi bőven meghozta volna az eredményt.
2011. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szia, beszéltél az orvossal? vagy esetleg közben kakilt a kicsi?
2011. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Orvossal még mindig nem, de szoptatási tanácsadóval beszéltünk. Ő mondott egy csomó érdekességet: pl a tápszert egy másik fajtára le kellene cserélni,mert ezt nem tudja úgy emészteni,stb.Az ügyeletet pedig rögtön hívom,ha mást nem akkor íratok ki velük egy másik fajta tápszert. Az utolsó előtti válaszolótól kérdezném, hogy ő is a Laevolac cseppet használta? És mennyi idős kortól adta a babának? Köszönöm
2011. márc. 14. 11:07
 10/15 A kérdező kommentje:

Na hívtam az ügyeletet, és ők is azt mondták, hogy egyelőre NE CSINÁLJAK SEMMIT!

Ha nem fáj a hasa,nem sír fájdalmasan,nem rángatja a lábait, tehát nincsenek fájdalmai. Innentől kezdve nincs miről beszélni,"minden rendben van a babával".

Várjuk a csodát...

2011. márc. 14. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!