Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 8 hónapos. Elég, ha...

Babám 8 hónapos. Elég, ha naponta 4-5x szopik?

Figyelt kérdés

Reggeli, délelőtti alvás előtt, délutáni alvás előtt, este fele és fürdés után az éjszakai alvás előtt.

Ennyi elég? Vagy tegyem többször mellre?

Bár ha akaratos vagyok, h szopjon, mert már sok a tejem, és nem kell neki, akkor harap, meg csípked, eltol magától.

Miért nem akar többször szopni?


2011. nov. 4. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, én nem erőltetném többször. Nem tudom mennyi étkezést váltottál már ki, de ahogy nő egyre kevesebbet fog szopizni, ezért felesleges most elindulni az ellenkező irányba :)
2011. nov. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan már tartalmasabb ételeket kellene ennie,nem ennyit szopni. Elég lenne neki naponta 2x3-szor. Azért csíp,harap,mert nem elég laktató már neki a szopi.
2011. nov. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még sok is. Már tartalmasabb ételeket kellene ennie. Lassan már azt fogja enni, amit Ti. Az enyém is 8 hós és csak reggel-este kap anyatejet. Hiába kínáltam többször nem kellett neki. Viszont rengeteg más féle ételt eszik, és mindent imád, amit főzök neki.
2011. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár az én kicsim ennyi idősen már tápszeres volt, napi 3 (esetleg 4, ha éjjel is ébredt nagy ritkán) fölé nem mentünk (reggel, délután, este alvás előtt). Ekkortájt már kezdtem neki komolyabb reggelit is adni, vajas kenyér, sajt, sonka, meg az uzsit is kiváltani, hogy csak a reggeli-esti cumisüveg maradjon. Most 1 éves, és inkább csak kiegészítésképp megy le a 2, esetleg 3 adag táp. Felkel, egyből ugye nem fog nagy zabálást rendezni, este pedig kiadós vacsi után az elalváshoz kapja. 3 csak akkor van, ha mondjuk éjjel ébred vmi miatt, vagy napközben szaladgálnunk kell, és csúszik a kaja, ne maradjon éhes addig se.
2011. nov. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor elmesèlem nàlunk az a helyzet, lassan 9 hòs a lànykàm, 5-ször kap tejet! Egyszerûen se gyümi, se fôzelèk, se rizspèpbôl nem fogad el egy akkora adagot hogy vègre teljesen kivàltsak egy szopit! Hiàba akarom! DE a vèdônô ès doki szerint is tökèletesen fejlôdik ès igen is jò az anyatej DE kapja màr a pluszokat is így igènyei szerint kap mindent. Èn màr szeretnèk kevesebbet tejezni :) de a doki szerint ne merjek egy ètelt se erôltetni mert megundorodik! Így ô is 5- ször kap tejet...
2011. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem. és azt nem tartom jó dolognak, hogy ő nem akar de te erőlteted.

egy 8 hónaposnak szilárd ételre van szüksége, és napi 3x-4x-i szopira.

az más ha ő akar szopizni, de a lehetőséget meg kell neki adni, hogy változatosan táplálkozzon

2011. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

07:27-es vagyok


Persze, hogy nem szabad semmit erőltetni! Majd a baba jelzi, mit akar, viszont a kérdező által leírt helyzetben szerintem arra utal a baba viselkedése, hogy ő már mást kíván. Az mondjuk nem derül ki, hogy a hozzátáplálással hol tartanak, érdemes lenne tudni.

2011. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ja,azt nem írtam, h tízóraira kap gyümölcsöt gabonával, ebédre husis főzeléket, de van olyan nap, h nem kap húst, és vacsira tejpépet, babakekszes gyümit, főzeléket, grízt gyümivel, mikor mit találok ki neki.

De ezek mellett jó, h ennyit szopik vagy nem?

Meg néha rágcsál kiflicsücsköt és iszik gyümölcslét is.

Mégis ekkora étvágya van. 10 kilós.

2011. nov. 4. 23:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Úristen :) ha 10 kiló, rendesen eszik szilárdat akkor miért akarod rákényszeríteni, hogy cicizzen? :) bőven elég ha 2x szopizik, vagy 3x, nem kell többször!!! nem 8 napos hanem 8 hónapos, szépen lassan az elválasztás felé kell haladni, sajnos ezt is fel kell dolgozni anyaként, hogy hónapról hónapra kevesebbet szopizik és többet eszik mígnem 1-2 éves kora között teljesen elhagyja :)
2011. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!