Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MUSZÁJ hozzátáplálni?

MUSZÁJ hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
A fiam 5 hónapos lesz, 1 hónapja csak tápszert kap, és mindenki erőlteti, hogy adjak neki bébipapit. Tényleg annyira fontos már most adni neki ilyeneket, vagy ráérek még?
2011. nov. 4. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb muszáj, de 6 hónapig elég nekik az anyatej és tápszer is, ha úgy érzed.


Én 5 hónaposan kezdtem a babámnál (félig tápszeres, félig anyatejes volt), de leginkább azért, mert a tejemmel és a tápszerrel gondok voltak, elkezdett stagnálni majd fogyni a lányom, így inkább elkezdtem adni neki ezt-azt. Jobb evő is lett utána szerencsére. De alapvetően - ha csak anyatejes lett volna - én is megvártam volna a 6. hónapot.

2011. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

6 hós kortól muszáj.

habár a tápszer szinte mindent tartalmaz ami kell neki ebben a korban, de 6 hós kortól ez már nem elég.


a tápszerek és az anyatejet is úgy találták ki, hogy a gyermek étrendjét 6 hós korig teljesen kielégítse mind vitaminokban, mind ásványi anyagokban, fehérjében, zsírban stb...

De mivel a természet az anyatejet és az anya szervezetét is úgy találta ki hogy 6 hós korra kifogynak a raktárak (az után pótlás az anyatejbe pl vasból nem magy át)így a tápszer készítök is így csinálták.


De 6 hós kor felett ha egy gyermeket nem táplálnak utánna az elkezdi maga követelni. nem fogja elfogadni a tápszert ahogy érzi a szervezet hogy nem jó neki. pl egy nagyobb gyereknek ha minden nap csak egyfajta ételt adsz akkor pár nap múlva nem eszi meg. miért mert csak változatos étrenddel lehet minden szükségest bevinni a szervezetbe.


èn kislányomat 5 hós korába kezdtem el hozzá táplálni, de a gyomra ekkor ment át egy változáson és 4 hétig fosott, így az orvos tanácsára maradtunk a répa, krupmli kombinációnál, és kb 6 hót mire betöltötte tudtunk kiváltani egy ebédet.


szóval érdemes szerintem elöbb elkezdnei, mert lehet nem tudok egy étkezést kiváltani 5 hét alatt, akkor meg lehet a gyereked már 7 hós lesz mire ebédet tudsz adni neki.

2011. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
az én kislányom alig 8 hónaposan fogadta el az ételt, kiváltva 1 évesen lett étkezés,most 10órai ebéd és vacsora rendes kaja. 14 hónapos. nem erőltettem.még szopik.
2011. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok, mint Utolsó. Kisfiam 14 hónapos, tízóraira joghurt, keksz, gyümölcs, edéd leves és valami második, és vacsi szintén felnőtt kaja, vagy hideg szendvics, vagy főzelék. Egyébként szopizik, még éjjel is.
2011. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azért érdekel, mert főleg a párom anyja tukmál, noszogat. Megpróbáltam kanállal etetni a babát, nem sok sikerrel, de szépen haladunk, max. 1 üve negyedét eszi meg, után adok neki tápszert. Erre jött a párom anyja, betette a maradék bébpapit cumisüvegbe és leküldte a gyerek torkán. Nekem ez drasztikusnak tűnt, szóvá is tettem, ő erre azt válaszolta, hogy a gyereknek KELL már másfajta étel is a tápszeren kívül.
2011. nov. 4. 13:16
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire igaza van az anyjának is,meg neked is.Én is volt h beletettem cumisüvegbe a kaját,és onnan jóízűen meg is ette a gyerek,mert ilyenkor még nem nagyon tudnak kanalazni,maga a technika miatt nem tud jóllakni az étellel.De rendszert csinálni a cumisüvegezésből nem szabad,mert úgy nem is fog tudni sosem megtanulni kanalazni.Ez az egyik,a másik,hogy azért első alkalmakkor egyszerre leküldeni egy jó nagy adagot nem szerencsés,még szokatlan a gyomrának,fájhat tőle neki,v szorulása,hasmenése lesz.Te vagy a gyerek anyja,állj a sarkadra és ne hagyd hogy anyósod ilyen magánakciókba kezdjen.Adj neki apránként,kóstoltasd,idővel megszereti az új ízeket,és rájön a kanalazásra is,aprólékos,pepecs folyamat ez,de minél később kezded el,annál nehezebb lesz.Nem baj,ha nem eszi meg az egész adagot,a lényeg egyelőre,h kap mást is a tápin kívül.
2011. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Medve anyám!!! én oltárira kiakadtam volna. egyrészt: tudja a gyerek, mennyi az elég. jobb fokozatosan szoktatni hozzá. másrészt: a bébipapit add mindig kanállal és eszik, amennyit eszik. ha hozzászokik, hogy cumisüvegből is megkaphatja, nagyon nehéz lehet kanalazásra szoktatni. ráaádsul a fogaknak sem tesz jót. harmadrészt: ne szóljon bele a kedves mama, bármilyen jót is akar, a te gyereked!
2011. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy az "anyósod" olyat csináljon a babáddal, amit te nem szeretnél, vagy nem úgy gondolsz! A Te gyereked, Te tudod jobban mi a jó neki, semmi beleszólási joga nincs! Max tanácsot adhat, ha kérsz, de ennyi. Ne engedj meg máskor ilyet. A nagymamák szeretnek okoskodni. Anyósomnak is mindig van valami javaslata, amit másképp kéne csinálni, de szerencsére ő csak beszél, és nem erőlteti. Amúgy szerintem azért van ezen a véleményen, mert annak idején még más rendszer volt, hamarabb elkezdték a hozzátáplálást még anyatejes babáknál is. Anyukám is mondta, hogy már 3 hósan kezdtem enni a gyümölcsöt. Akkor ez volt a javaslat. Aztán most ehhez képest az 5 hónap tényleg lemaradásnak számít, de meg kell értetni vele, hogy mostmár másképp működik.

5 hónaposan még nyugodtan ehet csak tápszert, elég 6 hónaposan megkezdeni a hozzátáplálást. Az nem baj, ha már most is kóstoltatsz, de ha nem kér többet negyed üvegnél, akkor nem kell erőltetni. Az ő szervezetének is hozzá kell szoknia a másfajta étrendhez, elég ha szépen fokozatosan egyre többet eszik.

2011. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást is:-)

Én is így gondolom ahogy Ti. Ha csak negyed üveggel eszik meg akkor annyi kell neki, kap utána tápszert.

Tegnap pl. -sajnos ez is az anyós hatása- adtam neki tízóraira és uzsonnára is 1-1 egész(!) banánt. El sem mondom micsoda napunk volt emiatt:-( Szerintem még ma is szorulása éesz szegénykémnek. Én hülye...hagytam magam rábeszélni, mert olyan magabiztosan mondja, hogy ő tudja mi a jó.

2011. nov. 4. 13:41
 10/20 anonim ***** válasza:

Régen már 3 hónaposan kezdték a hozzátáplálást, én már 4 hónapos koromban mindenevő voltam, és nem is kaptam anyatejet. Szóval az öregeknek ezt nehéz megmagyarázni. De 6 hónapos korig elég a tej/tápszer. Utána sem szabad erőltetni, csak amennyit a baba elfogad. Az én gyerekeim 1 éves korukig csak pár kanállal ettek, viszont szoptak, mint a gép. Mindkettő szép, és egészséges.

Szerintem meg ne adj neki cumisüvegből ételt, mert nagyon nehezen fogja a kanalat megszokni.

2011. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!