Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj 6 hónapos kortól...

Muszáj 6 hónapos kortól hozzátáplálni? Ha elég a tejem, nem elég csak azt adni a babámnak?

Figyelt kérdés
Szeretném jól csinálni, és nagyon szeretek szoptatni.... De ha szükséges a fejlődése miatt a hozzátáplálás, akkor meghajlok. 3 óránként szoptatok nappal, az éjszakát 6 hetes korától átalussza a picim este 11-től reggel 7-ig. Tudom, igény szerint kellene szoptatni, de úgy látszik, neki erre van igénye. :) Most 5 hónapos.
2011. jan. 9. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Igen, muszáj.

Pontosan ahogy írtad, a fejlődése miatt. 6 hónapos kor után már nem tartalmaz mindent az anyatej, amire a picinek szüksége van.

2011. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

igen muszáj, mert egyrészt szervezetének szüksége van más táplálékra, másrészt pedig sok anyatejes úgy 1 éves koráig inkább kóstolgat és 1 éves kora után viszont már feltétlenül kell a változatos étrend. És arra való ez a félév, hogy megismertesd az ízekkel, ételekkel, rágással stb. Hogy később ne legyen gond.

Egyébként egyszer láttam egy szoptatott babát, az anyukája odajárt az egyetemre, ahova én és másfél óra alatt kétszer jött ki szoptatni a 9 hónapos gyereket, aki feküdt a babakocsiban, mint egy túlzás nélkül mondhatom 4-5 hónapos gyerek, dédike meg toligálta. Úgyhogy én ebből kiindulva is azt mondom, el kell kezdeni a hozzátáplálást.

2011. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mivel kell majd kezdeni? És csak napi egy etetésnél?
2011. jan. 9. 18:27
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

én is meglepődtem rajta, de az a jobb a babának, ha elkezdi a kóstolgatást. nem kell siettetni a szopi elhagyását, csak szopi után napi 1x kóstolgasson mást is. (pl. állítólag gabonával 7 hós korig kell tatlálkoznia, hogy csökkenjen az allergiára való hajlam.)


szopi barát hozzátáplálásról itt tudsz olvasni:

[link]

2011. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
kezdésnek célszerű valami magyar (ha van saját) gyümölccsel kezdeni. pl. alma, őszibarack.
2011. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
4 hónapos volt a kisfiam amikor alma pürét nyalogattam vele nem nagy mennyiségben persze csak az ize miatt.most 1 éve mindent megeszik amit mi is eszünk sőtt kér mindenböl a levestöl a húsig mindent.ismerös anyuka társam 1 éves gyermeke még mindig szopik egyidösek a babák,és nem hajlandó enni semmit a gyereke csak a cicin akar lógni.szerintem el kell kezdeni idöben a hozzá tápit.sok szerencsét,és jó étvágyat a babádnak.
2011. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána olvasok, még van egy kis időnk.
2011. jan. 10. 09:33
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy jártam, hogy a kisfiam nem volt hajlandó semmit sem kóstolgatni.Almalével kezdtem, de összeszorította a száját.Csak tej kellett neki. A védőnő azt mondta nem gond. Kb 8 hónapos volt amikor elkezdték érdekelni az új ízek.

Akkor szintén almával kezdtünk. Először lé, majd pép, amikor megszokta őszilé, majd pép. Utána krumpli+alma, sárgarépa, brokkoli stb.

Most 10 hónapos és nagyon jó az étvágya, nem válogat. Megeszi a számomra borzalmas sütőtököt is.

Lányomnál elkövettem azt a hibát, hogy amit én nem találtam finomnak azt nem is adtam neki, pl, sütőtök, kelbimbó, alma csirkével. Az eredmény egy válogatós, rossz étvágyú gyerek. A fiamnál már odafigyelek, hogy minél változatosabb legyen az étrendje, persze korának megfelelően.

2011. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kisnita ***** válasza:

Szia!

Igen ajánlott elkezdeni a vegyes táplálást 6 hónapos korban. De még a mai napig is vannak olyan anyukák (ismerek is olyat) aki a gyerek egy éves koráig semmi mást nem adott a babának csak anyatejet/tápszert max tejpépet. Mert szerinte ez helyes.

Én inkább a védőnőmre és a gyerekorvosra hallgattam és időben elkezdtem a hozzátáplálást. (jobban mondva idő előtt mert 4,5 hónaposan kapott először szilárd ételt, de nálunk más volt a helyzet mert apadt a tejem és orvosi javaslatra kezdtem meg a hozzátáplálást)

Nagyon sokan tévesen azt hiszik, hogy gyümölcsökkel (almával) kell kezdeni, de ez egy tévhit. Sokkal szerencsésebb ha valami olyasmivel indítunk ami semleges ízű, a lehető legjobban hasonlít az anyatej ízére és könnyen emészthető. Én tejpéppel és krumplival kezdtem. Az alma túl savas a baba gyomrának ami az anyatejhez van szokva, gondold el alig van még gyomorsava mert eddig a könnyen emészthető anyatejet/tápszert kapta most pedig egyből "le sokkoljuk" a savas gyümölcsökkel. A gyümölcsök közül első körben szerintem a banánt kóstoltasd meg vele, aztán azt lehet keverni almával, barackkal, stb.

2011. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha igazán okosan akarsz dönteni, feltétlenül szerezd be Ferencsik István: Gyermekeink táplálása c. könyvet. Szerinte túl korán vezetnek be az anyukák más táplálékokat a kisgyerekeknél a szopás mellé, és ez okoz mindenféle emésztési és immunrendszeri betegséget már pici baba korban. Egyáltalán nem lesz semmi baja a gyermeknek ha csak 1 éves kora után kezded bevezetni nála a zöldségeket, gyümölcsöket, és még később a húsokat, gabonákat. Tudom hogy a gyermekorvosok és védőnők nem ezt ajánlják, viszont amit ajánlanak, annak nagyon sok problémás-beteges gyerek az eredménye. Pl. a mai napig tiszta lelkiismerettel javasolják a tehén, ill. más emlősök tejét a gyerekeknek, mondván mennyire egészséges! Nézd meg a neten: A tej élet, erő, egészség????? c. oldalt, és meglátod hogy mennyire vitatott tények ezek.
2011. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!