Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy 15 hónaposan nem...

Baj, hogy 15 hónaposan nem jár még? Kézen fogva is csak pár lépést akar.

Figyelt kérdés
Feláll, kapaszkodva óvatosan lépeget, de önállóan nem akar. Biztonságosabb neki a kúszás. Lazák az izületei, de korábban a gyógytornász azt mondta, hogy ez nem lehet gond. Vagy csak későn érő típus, aki a tutira megy?
2011. nov. 4. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell még önállóan járnia,kézenfogva meg ne vezessétek,főleg ha nem igényli.Viszont nem mászik még?
2011. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, semmivel nincsen elkésve, viszont vezetni NEM SZABAD !
2011. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az én babám most lett 15 hós és ő is csak feláll, és kapaszkodva lép egyet-kettőt. De ő megkésett, mert mászni is csak egy évesen kezdett, addig gurult mindenért, a kúszást kihagyta. Mi is voltunk gyógytornásznál, és ő is azt mondta hogy rettenet lazák az ízületei, és hogy nincs gond vele, később fog járni mint az átlag, de biztos hogy fog, mert olyan baja nincs. Aztán pár OKOs anyuka meg csesztet, hogy felelőtlen a gyógytornász el kéne hordani ide-oda-amoda, stb stb. Én azért inkább a szakembernek hiszek.
2011. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én 15 hósom sem jár még önállóan.

9 hós kora óta bútorokba kapaszkodva megy, de kézen fogva nem hajlandó, csak nagy ritkán próbálom rávenni, ha pl. vizes a játszótér. De egyébként nagyon ügyes mozgása van: Egyedül beleül a kisszékébe, önállóan eszik darabosat kanállal, épít, egyedül felül a kismotorra...

Úgyhogy majd csak lesz ez a járás dolog is - hátha tényleg csak akkor kezdi, ha már profi, és kevesebbet esik majd :) Addig meg hadd négykézlábaljon.

2011. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17 hónapot betöltötte a lányom, amikor az első önálló lépéseit megtette anya éa apa között. Aztán 18 hónapos korára már úgy szalad, mint a csuda. Nem vagytok elkésve, de tényleg ne vezetgesd. Amíg ő nem érzi magát elég erősnek a járáshoz, addig Te se akard annak látni és ne erőltesd a vezetgetéssel. Ne aggódj, el fog indulni.
2011. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
azért nem aggódnék, hogy nem jár még, ráér, de hogy kúszik azért igen :S
2011. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2011. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem jár még, ráér vele, de NE VEZETGESSÉTEK! A vezetgetés sem neki, sem a te derekadnak nem jó...
2011. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lányomnak is nagyon lazák az izületei,ő mondjuk erős hypotoniával született!19 hónapos és most kezdett el járni,senki nem aggódott,se a gyógytornász,se a neurológus!Én annál inkább,de elindult csak nagyon óvatos a Drágám:)
2011. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azért nem aggódnék, hogy még nem jár.

Azért viszont nagyon is aggódnék, hogy 15 hósan CSAK kúszik és néha kapaszkodva lépeget. Eléggé el van maradva.

Négykézláb kéne neki közlekedni, vagy biztonságosan állva kapaszkodva járni.

Én vinném szakihoz, de gyorsan.

2011. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!