Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elcsúszott a napirendünk,...

Elcsúszott a napirendünk, hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

1 éves lányom két hete át állt a napi egyszeri alvásra. Elég későn kel reggel 8 fél 9körül,akkor szopizik,majd 9 fél10körül van a reggeli/tízórai és ő már 3/4 12kor álmos,le kell tegyem aludni, viszont enni nem eszik,mert még nem éhes. így az ebédet 3 fél 4 körül eszi meg.


Lehet hogy ha teljesen megszokja,hogy egyszer alszik, bírjuk kicsit tolni az alvásidőt??Márt hát reggelit meg csak adni kell neki


2011. nov. 4. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne így csináld. Ha felkel, akkor adj neki reggelit, majd ha kér akkor utána cicit. Így nem kell neki 10-11kor uzsit adni, mert nem lesz még éhes. Ha így szokja meg, akkor pont ezért nem fogod tudni kitolni az alvást.
2011. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alakulni fog.

Hiába írja bárki is mikor etesd meg ettől még mások a babák és nem biztos, hogy nálatok is be fog válni.

Lányom reggel fél 9 körül reggelizik (nem szopizik, csak eszik), és délben már alszik is, de előtte nem tudom őt megetetni, mert piszkosul nem éhes. Hiába nincs szopi vagy tízórai...

Úgyhogy jelenleg ő is későn ebédel, de akkor legalább megeszi jóízűen. Majd később csak kitolódik az alvása és akkor dél körül is tud majd enni. De nem aggódok ezen, a lényeg, hogy egyen, mindegy mikor.

2011. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lányom az óraátállítás előtt már csak egyszer aludt nap közben. Felkelt fél 8-8 körül, akkor reggelizett. És fél 12-12-kor le kellett tennem aludni, de ebéd nélkül, mert nem volt éhes. Attól függően, mennyit aludt, 1-2 körül volt ebéd. De volt olyan is, hogy fél 3-kor kelt, de 1/4 4-kor volt csak éhes!

Szóval szerintem erőltetni kár. Most még ebéd előtt alszik, majd kitolódik, és később ebéd után fog.

2011. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De az sem baj, ha 3-kor ebédel. Nem mindegy, mikor eszi a főtt kaját? Majd beáll normálisan. Ha eleve későn reggelizik, akkor nem baj, ha később vacsizik.
2011. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző v

bocs, nem vacsizik, hanem ebédel, csak elírtam

2011. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az én kislányom is hasonlóan volt. Bár ő reggelizett is már a szopi mellett, de dél körültől aludt, és ébredés után, 2-3 körül ebédelt. Nekem is sokan rácsodálkoztak erre, de nekünk jó volt így. Később, amikor már tovább bírta alvás nélkül, átállt az ebéd utáni alvásra. Szerintem ne aggódj emiatt, ha nektek jó így, ne erőltesd a változtatást.
2011. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolókkal. Mi is küzdöttünk 2-3 hétig ezzel. Dél körül már annyira fáradt volt, hogy enni nem akart, pedig szerintem éhes volt. Leraktam aludni éhen , aludt szépen ,majd felkelés után ebédelt. Máramár szépen beállat minden. Ne foglalkozz senkivel, csak a babád igényeivel foglalkozz.
2011. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 porcukormókus ***** válasza:
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha sokáig szeretnél szoptatni, akkor reggel, mindenképp szopizással indítsatok éhgyomorra. Reggelizés után valószínüleg már nem lenne éhes és félő, hogy leszokna a cicizésről.
2011. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!