Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet kibírni ezt a...

Hogy lehet kibírni ezt a korszakot? Rendezzem át a lakást vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom, de sajnos még nem érti meg, hogy NEM! Csak rázza a fejét, mondja is, de csak vigyorog, hiába mondom neki mérges arccal, hangsúllyal. A nappalinkban töltjük az idő nagyrészét a lakáson belül, de csak nagyon keveset van el a járókában, folyton felfedez. Ez nem is lenne baj, de folyton az érdekli, ami veszélyes, vagy nem szabad. Tv nyomogatása, ütögetése, számítógépes asztal körül mindent szétszedni, szétdobálni, asztalunkra semmit nem tehetek olyasmit, mert leszedi...stb. Most pakoljak ki mindent, amit szeretnék megóvni (ez szinte mindenre érvényes sajnos), és rakjam tele az egész nappalit a játékaival? Így is van egy játéksarok, de az csak rövid ideig köti le, nem lehet fél pillanatra sem elfordulni, mert már döntené le a tvt, cserepes virágot, vázát, széttöri a cdket amiket elér...Mi a megoldás?
2009. máj. 6. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a padlótól kb. egy méteres magasságig mindent elpakoltunk, amiről úgy gondoltuk, h' nem szabad hozzányúlnia. Ehhez képest minden nap talál valami újat: például kitépte a falból a kaputelefon zsinórját, felszedte egy helyen a szegélylécet. A játékait vödrökben, és nagy műanyag ajándéktáskákban tartjuk, mert most a kipakolás a legfőbb mulatság. Az egy ideig leköti.
2009. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én beraktam az osszes cserepest, virágtartot egy sarokba, a 2-es és a 3-as ulot osszhúztam, így oda nem férhet. az uveg dohányzoasztalkát félreraktuk a fal mellé, a fotelt az alacsonyabb uveges szekrény elé húztam, hogy ne nyitogassa, lényegében az egész lakásban nincs elérheto magasságban semmi. maradnak a fiokok, de azt szemmel tudom tartani. a konyhában is a magasabb szekrénybe pakoltam a veszélyesebb dolgokat. igyekszem megtanítani, hogy nem szabad, de minden pillanatban nem lehetek a nyomában, így magunkon is probálok konnyíteni. Mindenesetre sajnálom picit, hogy anno szép és drága ulogarniturát vettunk:)
2009. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annak idején bejött a telepakolt szekrény, amit a gyerköcök mindig kipakolhattak, persze fennhangon nagyon erősen tiltva volt a szekrény kinyitása, így nagyon érdekelte őket. Persze olyan dolgokkal tömtük tele, amivel nem volt gond, ruha, játék, műanyagflakon... Később ugyanezt játszottuk csak akkor már dobozzal és nem szekrénnyel.
2009. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy megkérdezem,mert nálunk is a szekrénypakolás a menő mostanában,csak mindig be akarja csukni a fejét.Ez ellen hogy tesztek?Köszi.
2009. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet. Minden elpakoltunk,amit lehet. Én most épp a tűzhelytől féltem nagyon, mert mindig mászik oda, nézegetni magát az üvegében, és nem érti, hogy NE csinálja. Attól félek, hogy egyszer nem leszek elég gyors, és fel próbál állni mellett, amikor be van kapcsolva. Azt hiszem nemcsak polipnak, hanem póknak (a sok szeme miatt:) is kellett kellett volna születni, annak, aki babázik:)
2009. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!