Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esett már le a babátok valahon...

Esett már le a babátok valahonnan?

Figyelt kérdés

Mert ma reggel a 8hónapos babám leesett az ágyunkról. Nem túl magas és látszólag nem lett semmi baja, de nagyon megijedtem. Az érdekelne, hogy másnál fordult e elő ilyesmi, és, hogy lett e baja a babucinak.

Nagyon rosszul érzem magam.


2009. máj. 7. 07:02
1 2
 1/12 Kriszta66 ***** válasza:
Nekem is esettle ágyrol (kb 30cm )mi azonal vitük a baleseti sebészetre azt kérdezték hogy egybö föl sirt -e és megvizsgálták akkor volt 6 hónapos . Nem lett semi baja . Még azt mongyák hogy figyelni kell hogy sokat alszik-e mert az nem jó.
2009. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is lepottyant már mind a két ágyról ami a lakásban van. :(

Szerencsére nem lett semmi baja. Nekem azt mondta akkor a doki,hogy figyeljem nem hány-e,v nem aluszékonyabb-e. Ha igen irány a kórház.

2009. máj. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen leesett az ágyról. 9 hónapos volt, nem lett semmi baja szerencsére, de én is nagyon-nagyon megijedtem
2009. máj. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát nem gondoltam volna, hogy velünk is megeshet, de szoptatás közben elaludtam, ő meg körbe mászott az ágy végéig és onnan leesett.

Rögtön felsírt, de ahogy felvettem abbahagyta picit piros volt a feje, de már nem látszik semmi, csak a másik oldalon egy kék folt amit tegnap vert be a járókába.

Most alszik, de a baleset után 1,5óráig játszott, és nem viselkedett furcsán. Ha sokáig aludna induljak el vele a kórházba vagy mit tegyek?

2009. máj. 7. 07:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szinte minden baba leesik néhányszor valahonnan. Nekem 4 gyerekem van és én se tudtam kivédeni. Hidd el, nagyon erősek ezek a picik, a kutacsuk meg úgy van "kitalálva", hogy védi őket, főleg az agyat, az ütésektől, mint egy rezgéscsillapító. Éppen ezért nagyon ritkán fordul elő, hogy egy esés után agyrázkódása legyen egy babának. Nagyon nagy ütés kell, hogy érje, hogy baja legyen. Persze, figyeld és ha ma aluszékonyabb, nyűgösebb lesz, vidd orvoshoz! Ha felébred, húzd el a szeme előtt néhányszor az ujjad vagy egy játékot lassan, ha tudja követni a szemével, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. ha azonban a fejét nem fordítja, vagy fájdalmat okoz neki, akkor is nézesd meg orvossal, mert a tarkómerevség is intő jel. A hányás is az agyrázkódás jele lehet.. Bár, ha azonnal felsírt és gyorsan megnyugodott, nem hiszem, hogy az ijedtségen kívül bármi baja történt volna. Ő hamar lefelejti, pár perc után már nem is emlékszik az esésre. Egyébként ekkora babáknak még nem alakult ki a mélységérzetük, ezért nem félnek, amikor mondjuk az ágy szélére másznak. Pár hónap múlva már érzékelik, hogy hol van vége az ágynak, bútornak és sokkal óvatosabbak lesznek. Addig is kitartás!
2009. máj. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyerek leeseik valahonnan legalább egyszer. Inkább a memóriája lesz kicsit szelektív annak aki azt állítja, hogy az ő gyereke soha sehonnan nem esett le. Az agyrázkódás ha pillanatokig tartó is, de minden eszméletvesztéssel jár. Jó jel ha sírt utána, nincs feltűnő duzzanat vagy púp, ha eszik, iszik, játszik. Az első esésnél még megijed az ember, de szinte sosem lesz komoly baja a babának.
2009. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak nagyon megrázó volt, szerintem én jobban megijedtem mint ő.

Mostanában állandóan beveri a kis fejét, most tanul állni, de még nem esett le sehonnan, valahogy ez sokkal rémisztőbb a szülők számára, számomra is. De most olvasgattam és több tucat hasonló kérdést láttam itt, úgyhogy kezdek kicsit megnyugodni.

2009. máj. 7. 07:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy 1 éves kislány anyukája vagyok és szerencsére még soha nem esett le sehonnan, de bármikor előfordulhat. Próbálunk résen lenni de a minap például a férjem egy pillanatra elfordult, én tusoltam és a kislányunk lefejelte az ajtófélfát. Nem lett semmi baja, nem is látszik de olyan gyorsan történt férjem elmondása szerint, hogy csak a koppanást hallotta.

Ne ostorozd magadat mert a gyerekek még sokszor fognak esni, leesni stb... A lnyenyeg, hogy figyeld őt ilyenkor. Ha sír akkor nincs túl nagy baj. Nyugodj meg, és tereld el a figyelmét a picinek ilyenkor a fájdalomról. Üdv.

2009. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiunk a kanapéról esett le a férjem mellől, szerencsére semmi baja nem lett.
2009. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
lemértem az ágyat 40cm-magas, szerintem ez még nem olyan durva. Remélem nem lesz semmi baja.
2009. máj. 7. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!