Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad az újszülötte...

Miért nem szabad az újszülöttek körmét vágni?

Figyelt kérdés

2011. nov. 5. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
régi hihedelem szerint ha olloval vágod le akkor lopos lesz :D régi hihedelem én anno inkább lerágtam
2011. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Egyes szakemberek azt mondják, hogy 3-4 hetes korig nem szabad vágni a körmöket, mert megsérülhet a körömágy, és ilyenkor még nagy a fertőzésveszély.

Viszont nem egy embertől hallottam azt is, hogy nincs határ, bármikor le lehet vágni a kis körmöket.

Én a biztonság kedvéért vártam vele pár hetet.

2011. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Szia. Azért,mert még rá van nőve az ujján a bőrre. Nézd meg közelről és látni fogod. Érdekes,de így van. Pár nap múlva ha már jobban lenől és kezd elválni a bőrtől,levághatod.
2011. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Én ezt anyósomtól hallottam....

Kisfiam hosszú körmökkel született, mondom levágom. Erre anyósom mondja ezt a dolgot, én meg arra gondoltam, valami egészségügyi dolog miatt ne vágjam még. De karmolászta magát, így 2 hetesen fogtam az ollót és levágtam neki. Most 3 hetes, lassan újra vághatom.

Hogy lopós lesz? na, biztos nem ezen múlik :)

2011. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Az elején még magától leválik.De mikor már nem vált le magától akkor én is levágtam a kislányomnak.
2011. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

az első két hétben nem szabad, utána igen - ha vágod könnyen vérzik, fáj, beszakad.

kéthetesen már nyugodtan levághatod (kórházi védőnő mondta)

2011. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Úgy van, ahogy a 12:45-ös mondta. De ez csak 1-2 hétig tart, utána vághatod, csak elég para olyan mini körmöket vágni.
2011. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, 12:54-es. Szóval rá van nőve.
2011. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
így van. 2 hetes korától már lehet vágni. Előtte még le van nőve, rá nőve a bőrre. Ha nagy a körme, addig jó a kis kesztyű.
2011. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kérésre már a kórházban levágták 2 körmét, mert úgy született a lányom, hogy már be voltak szakadva a körmei. Szépen nézett volna ki, ha a beszakadt körmeivel összeszabdalja az arcocskáját.

Úgyhogy szerintem, ha olyan nagyok már a körmei, nyugodtan le lehet vágni.

2011. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!