Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 7 hónapos lesz. Nem...

Kislányom 7 hónapos lesz. Nem akar forogni, kúszni, mászni. Baj lehet vele?

Figyelt kérdés
A védőnő pont nálunk volt, mikor egyszer megfordult (összesen talán 5ször eddig), ő konstatálta, hogy minden rendben van. Viszont nagyon lusta baba, alig mozog. Eljátszik csendesen, ha beteszem a járókába csak fekszik a hátán és "beszélget". Mászni egyáltalán nem mászik, de ülésbe néha felhúzza magát. Kérlek segítsetek, hogy tényleg baj van-e?
2009. máj. 7. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz innen. Ha nyugtalankodsz, vidd el adoktorhoz, vele beszéld meg, és kérdezd meg, még hová lehet fordulni.Erre van a tanácsadás, hogy tanácsot adjanak, ha kérdédsed van. Lehet hogy csak nyugodt baba. De ezzel így nem foglak úgyse megnyugtatni.
2009. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam ma 8 hónapos, kb. 3 hete forog oda-vissza. Kúszni már kb. 6 hós kora óta kúszik, mászni még nem mászik. Kb. 2 napja áll négykézláb.

Szerintem nem vagytok elkésve. A kúszást úgy segítheted, hogy kedvenc játékokat pakolsz köré a földön olyan távolságban, hogy csak akkor érje el, ha "megszenved" érte a kúszással. Előbb-utóbb meg fogja tanulni.

2009. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 7. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínüleg nincs semmi gond. Azt szokták mondani, hogy ha a baba egyszer megcsinált valamit, akkor azt már tudja. 7 hónaposan amúgy sincs lemaradva semmiről.

Ha azon gondolkozol, hogyan fejleszthetnéd, akkor én a www.gekkonet.hu -t ajánlom.

2009. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A Google-ban keress rá az "Anya, taníts engem" című könyvre. Le lehet tölteni ingyen, abban rengeteg praktika van a baba tanítgatására, többek között a kúszás-mászás tanítására is. Érdemes legalább beleolvasni.
2009. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azért kikérném egy orvos véleményét. Szerintem ha kúszni-mászni nem is, forognia azért már kellenne. Az én 7 hónaposom mászik, és négykézlábból már fel is ül.
2009. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj orvossal és valamilyen egyéb szakemberrel is. Az én lányom hipotón volt, mi Dévény-tornára jártunk vele, sokat segített. Mostanra nincs semmi problémája, de minddent későn kezdett el. Minél korábban fejlesztik, annál hamarabb éri utól a kortásait!!
2009. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kislányomat is lustának tituláltam. Bár 7 hósan már forgott, de semmi mást nem volt hajlandó csinálni. Csak feküdt a hátán, ha megszerezte a játékot elégedetten majszolta. Elvittem Dévény-tornára felülvizsgálatra, és enyhe hipotóniát állapítottak meg (szinte minden babánál van valami). Azóta járunk rendszeresen, és hihetetlenül fürge és mozgékony lett. Őszinte szívvel javaslom Nektek is, ne hagyd annyiban, hogy csak lusta, majd csak elkezd mozogni! A www.deveny.hu honlapon elérhetőségeket is találsz.
2009. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet. Mi is elmentünk egy Dévényes gyógytornászhoz, és 7 hónapos kora óta járunk (most 11 hónapos). Rengeteget fejlődött, bár még nem ül fel, nem áll fel, a járásról már nem is beszélve. Nála izomtónusproblémák (gyenge, illetve túl kötött izomzat) okozták a lemaradást. Szerintem egy konzultációt megér a dolog egy ilyen Dévény tornással. Hívd az alapítványt (a fentebb írt honlapon megtalálod a számukat) és ők megadják egy helyi Dévényes számát.
2009. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!