Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az most tényleg igaz, hogy a...

Az most tényleg igaz, hogy a babáknak a teljes kiörlésű liszt hormonzavart okoz?

Figyelt kérdés
A tévében hallottam, hogy most újabban ez az elmélet terjed el. Eddig az volt, hogy mennyivel egészségesebb a teljes kiörlésű liszt, most már árt vagy nem árt?
2009. máj. 7. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért okozna hormonzavart?Annyi marhaságot is lehet hallani a tv-ben, hogy győzd szétválogatni.Anyám szokott ilyenekkel oltogatni...hogy ő a tv-ben azt hallotta, hogy...grrrr.
2009. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel semmit sem lehetne enni, sőt, még levegőt sem lehetne venni! Gondolom nem napi több kilót enne meg belőle a gyerek/felnőtt... Szerintem a permetezőszerek miatt lehetne ilyesmi hatása, mivel nem kerül le a magokról a külső burok, ami közvetlenül érintkezik a vegyszerekkel. De ha meg akarsz nyugodni, akkor vegyél bio termékeket. Most szoktam rá én is.
2009. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy hormonzavart okoz-e vagy sem, de több helyről tanácsolták (dietetikus is), hogy 1 év alatt ne adjak teljes kiőrlésűt a babámnak (pedig hány bébiétel van ilyen!!??), mert gátolja a vasfelszívódást. Ennyi eltérő infó között tényleg nehéz eligazodni!
2009. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ma a Kossuth rádióban hallottam egy hasonló hírt. Szegeden 9 féle péksüteményben találtak gabonagombákat, mégpedig a megengedhető határérték többszörösét. Ezekkel az a gond, hogy fitoösztrogéneket tartalmaznak, vagyis ha nagy mennyiségben jutnak a szervezetbe, pl. gyerekeknél, idő előtti nemi érést, vagy termékenységi zavarokat okozhat. Ezért különösen veszélyes terhesség alatt, ill. csecsemőknek. Ráadásul ez a gomba a teljes kiőrlésű gabonatermékekben sokkal inkább előfordul(mivel a gomba a gabonaszemet kívülről támadja, tehát a héját).

A vizsgált péksütemények alapanyaga (liszt) külföldről származik, most vizsgálják, hogy honnan.

Ezeket hallottam, nem akarok riogatni senkit, de elgondolkodtató, nem? Már tényleg nem lehet tudni, mivel ártunk és mivel használunk magunknak és a gyerekeinknek.

2009. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!