Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy nem tanul meg...

Van olyan, hogy nem tanul meg a gyerek beszélni? Januárba lesz 2 éves a fiam, de nem beszél. Mindent megért. Mi a gond?

Figyelt kérdés
annyit mond csak mama,baba,pap,ebbe.de ezt már 1 éve mondja.ha mondom beszéljen,akkor rázza a fejét.miért?gond lehet?
2011. nov. 7. 07:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kérdést! Bocsánat, de "örülök", hogy ennyien vagyunk ilyen helyzetben.

A kislányom 20 hónapos lesz, és két szót használt mindenre - vau és pápá - az utóbbi időkben már ezeket is hanyagolja. Mindent megért, mindent megmutat a kiskönyvekben is, de nem beszél. Rengeteget foglalkozom vele, azt mondták már ez sem jó. Egész csecsemő korától napi szinten mondókázok, éneklek, azt hittem, hogy ez annyira rögzül majd benne, hogy abszolút nem lesz beszéd problémánk, erre tessék.

Tudom, hogy nálunk a cumi is nagyon ludas a beszédfejlődés elmaradásában. Próbálom finoman elvenni tőle több-kevesebb sikerrel. Ha nincs a szájában egyből halandzsázik babanyelven, de kész káosz és érthetetlen hanghalmaz ami elhagyja a száját.

2011. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én kislányom is 20 hónapos lesz.

Nyanya, papa, mama, baba, tátá, pápá, kaka, NEM, stb. Ezeket a nagyon alap szavakat mondogatja már hónapok óta. Illetve néha 2x-3x mond valami új értelmes szót, de azt többször nem halljuk tőle. :-(

(Valamelyik nap számoltunk, és kimondta, hogy: EGY. Ezt még elismételte háromszor, de azóta se mondja, ha kérem)

Az állatok hangját remekül utánozza. De hogy mikor fog már végre értelmesen beszélni??? Úúúúúgy várom!!!! :-)

2011. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!