Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kicsi a babám?

Szerintetek kicsi a babám?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatott, anyatejes kislányom, pont a napokban 7hós (már táplálom hozzá, de nehezen fogadja). 2800al született és 50cm-el. 2650-el jöttünk haza. Hízások:380gr, 800gr, 680gr, 480gr, 380gr, 300 gr. 6 hó közepén duplázott. Most 63 cm és 6kiló. Boldog, és ügyes baba(kúszik, kapaszkodva feláll, ha ültet(ném) ül(ne),négykézláb hintázik) a védőnő is mindent rendben talál. viszont a 3hó-s babákra való ruhákat hordjuk! én alacsony vagyok, de a párom viszont magas, nem tudom genetika van-e a dologban. főként olyanokra lennék főleg kiváncsi, akik szintén anyatejes kislány babák (bár tudom h nem ugyanúgy fejlődnek a babák)
2011. nov. 8. 01:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Főleg a súlyát találom kevésnek
2011. nov. 8. 01:04
 2/12 anonim ***** válasza:

Kicsike, de abszolúte belefér a normálisba :)


[link]

2011. nov. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne aggódj. Nem kicsi és nem nagy. Nem sovány és ne hasonlítgatsd másokhoz. A kislányod gyönyörű, szépen fejlődik, és örülj neki, hogy 7 hónaposan kúszik-mászik, nevet és kiegyensúlyozott, egészséges. Gondolj arra, hogy ha 80 centis lenne, akkor felnőttkorára mekkora nagy trampli lenne belőle. Lányom is pici volt és vékony, 1 évesen volt 9 kg, de nagyon izmos volt, és pici ugyan, de annál okosabb és ügyesebb volt, és egészséges csontú, egészséges felnőtt lett belőle. Ma 178 cm magas (én 150 centis vagyok, a lányom mégis magas lett), és csinosabb, mint a nála 2 hónappal később született unokahuga, akinek az aranyos anyukája állandóan azzal nyaggatott minket, hogy milyen "csökött" az én lányom. Nos, az övé ugyan 86 centis volt és 14 kg egy évesen, de most 115 kg és egy trampli tehén görbe lábakkal és lúdtalppal (a túl korán erőltetett sétálástól) a 165 centijéhez.

Szóval nyugi, ne legyenek olyan elvárásaid SOHA, hogy a lányod bárkire is hasonlítson vagy nagyobb legyen vagy többet/mást tudjon. A te lányod legyen MINDIG a legszebb és a legügyesebb, SOHA ne hasonlítgasd másokhoz!!!! (amúgy meg nem kórósan pici a babád egyáltalán)

2011. nov. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Nahát, megnéztem a második válaszoló által belinkelt oldalt, hááááát, inkább nem irom le a véleményemet, mert kitiltanak érte.

Most direkt elővettem a lányom kisnaplóját: 1 évesen volt 72 cm és 8,75 kg. 7 hónaposan 62 centi volt és 5,95kg.

7 hónaposan kúszott, mászott, imádott a tükör előtt billegni-hintázni (volt egy nagy földig érő tükrünk, azt gondolta, hogy másik gyerek van ott, mindig belekacagott a tükörbe) és a védőnő letörpézte a lányomat, és azt akarta, hogy kapjon tápszert, és én nem voltam hajlandó felfújt lufit csinálni a lányomból. Volt tejem, szoptattam igény szerint, és 7 hónaposan az alma-sárgarépa-banán-sütőtök (vagy-vagy alapon) volt, amit naponta 2x kapott, a többi evés az anyatejem volt (decemberben volt 7 hónapos). Nem bántam meg a mai napig sem, sokkal egészségesebb volt mindig, mint a tápszeres unokahuga, aki nagyobb volt ugyan, de a taknya-nyála egybefolyt, és egész októbertől májusig minden héten az orvosnál ültek - az én lányom akkor lett először beteg, amikor oviba ment. Szóval nyugi - hidd el, az anyatejnél nincs jobb, a babád nem pici, ne hasonlítgasd másokhoz. A te lányod szép, egészséges, boldog, te jó anyukája vagy és sokat játszol vele, beszélgetsz vele - ne érdekeljen, hogy 3 centivel kisebb mint a szomszéd mucikája, aki viszont kövér és még hasrafordulni se tud a hasa miatt.

2011. nov. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A barátnőm kislánya 50 centivel és 2,5 kilóval született.

10 hónapos, 7,8 kiló, és olyan 70 centi kb. Szóval ő sem egy hatalmas termet. Vizsgálták is vashiányra, de semmi baja, ő ilyen alkat.

Az én lányom meg 8 hónapos létére akkora, mint egy átlagos 1 éves.

Nagyon sok múlik a genetikán, nálunk a férjem családjában elég sok magas ember van, így nem csodálkozom, hogy ilyen kis "óriás bébim" van. :)

Ha a dokitok mindent rendben talál, akkor ne aggódj, nincs vaj.

2011. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kicsi, ezen annyira nem lehet vitatkozni. De:


- egyrészt a genetikai adottságok sokszor már ilyenkor látszanak (igaz, én vagyok rá az ellenpélda. szintén kicsi, ennyire mint a kislányod, voltam és átlagos, 170 cm vagyok most. kérdésedre csak ezt tudom írni, nem volt semmi gond a fejlődésemmel anno)

- nem koraszülött véletlenül? - mert akkor főleg nem szabad a kortársakhoz hasonlítani

ennyi idős a kisfiam és ugyanezeket csinálja :) kivéve a felállást


Vagyis, a lényeg: nekem is úgy tűnik, hogy minden rendben a kisasszonnyal :)

2011. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam van, aki 35. hétre született 2600 grammal, és 53 centivel.

2530 grammal jöttünk haza, 5 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, aztán szép lassan elkezdtünk kóstolgatni, így is 1,5 éves korában választottam el teljesen.

Szóval ő 1 hónaposan volt 3430 gramm és 53 cm (vagy nem nőtt születése után hosszra, vagy elmérték a szüléskor...)

3 hónaposan: 5540 gramm és 58 cm,

6 hónaposan: 6400 gramm és 65 cm,

1 évesen: 7900 gramm és 72 cm.

1,5 évesen volt utoljára mérve, akkor sem volt még meg a 10 kg, és 80 centi volt, most 21 hónapos. Szerintem már meghaladta a 10 kg-ot.

"Kicsit" kisebb, mint a kortársai, na de hamarabb is született, a doki/védőnő szerint minden rendben, úgyhogy én nem aggódok. Imádom hogy olyan kis helyes törpe! :)

2011. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a doki is és a védőnő is mindent rendben talált, akkor szerintem ne itt keresd a választ, mert mindenki mást fog úgyis mondani.

az én lányom 3540g-al és 57 cm-el született. Most 7,5 hónapos, 7400g és 70 cm. Barátnőm 2 nappal szült előbb 4160g-os 57cm-es kislányt. Az ő babája már majdnem 9 kiló és 76 cm. Az ő babája anyatejes, az enyém 3 hónapos kora óta tápszeres, 4 hónapos kora óta hozzátáplálok. Mindegyik gyerek tök aktív. Már állnak, kúsznak-másznak. Ha a kettőt nézem, akkor az én lányom kicsi, vagy az övé nagy? Szerintem nyugodj meg! Amíg a doki nem mondja, hogy gáz van, addig szerintem tök fölöslegesen parázol. :)

2011. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem koraszülött, 40+4 hétre született császárral (mert farfekvéses volt) de Ő még maradt volna. :) Védőnő mindig mondja hogy kis formás, és filigrán mint az anyukája, és hogy Ő ilyen tipus. csak olyan bosszantó mikor pl a gyerekorvosi rendelőben hasonló korú baba anyukája megjegyzi hogy "jaj, milyen pici!" az övé persze nagyobb súllyal született, esetleg fiú, és mindent megeszik. köszönöm a kedves válaszokat!
2011. nov. 8. 11:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bosszant de szerintem nem bántásból mondják, csak hát tényleg pici. Pici és aranyos. Ne felejtsd el azt sem, hogy tényleg nem lehet egy kislányt és egy kisfiút összehasonlítani, a fiúk már ekkor is nagyobbak
2011. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!