Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rotavírus elleni oltásról...

Rotavírus elleni oltásról vélemények? Ki adatta be a babajánák és mikor kapta a 2 adagot?

Figyelt kérdés
Rotavírus

2011. nov. 8. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ez megint arra épül, hogy az anyákat megcélozzák, mert félti mindenki a gyerekét. És azt mondja, hogy ha lehet akkor megvédem mindentől. Ezért itt a válaszok is bizonyitják, hogy sokan be is adatják.
2011. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem adattuk be. Semmi garancia rá, hogy megvédi. A Rota vírusnak több mint 25 típusa van, ebből talán 5 ellen véd, de semmi garancia rá, hogy valóban meg is védi. A gyerekorvosunk sem javasolta, szerinte is felesleges. Persze, ha valóban megvédené, az más lenne, de így... Sokkal fontosabb szerintünk a meningococcus(agyhártyagyulladás) elleni védőoltás, amibe bele lehet halni.
2011. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, akinek valami kórsága volt. Nem tudom, hogy ez rota vagy kalici, vagy mi az isten nyila volt, de a felét nem kívántam volna a Babánknak, amit én átéltem. Szerencsére Neki nem is lett olyan súlyos a lefolyása. Mellesleg a rota alatti kiszáradásba is simán bele halhat a Baba. Mi sem vagyunk milliomosok, de szerintem ennyit megér a baba egészsége. Persze ez csak az én véleményem, miután hétvégén olyan beteg voltam, hogy alig bírtam lábra állni. Sokat gondolkodtunk előtte, hogy mi legyen, azt viszont nem gondoltam, hogy ilyen hamar beigazolódik, hogy jó döntés.
2011. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is átesett rajt a család az utóbbi hetekben, de a babám annak ellenére, hogy nem kapta meg a rota elleni oltást nem esett bele. A mi orvosunk sem mondott sok jót róla. De persze, aki úgy dönt, hogy beadatja az tegye. Ártani talán nem árt. Én egyébként úgy gondolom, hogy egy kisgyereknek alakuljon ki magától az immunrendszere. A nagylányom sem kapott semmiféle ilyen oltást és ahhoz képest, hogy már 19éves kb 5x volt beteg. Azok is egy-két napos lefolyásúak voltak. És soha nem tömtem vitaminnal stb.
2011. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Eddig ő kapott 7féle oltást. Pl. szamárköhögés,agyhártyagyulladás ellen, tetanusz, stb.

Én beadatom neki, 2hét múlva kapja majd az elsőt. Első oldalon irtam is hogy miért :)

2011. nov. 9. 11:43
 16/20 anonim ***** válasza:
A Rota alatti kiszáradásba max. akkor hallhat bele, ha hosszú órákig nem veszik észre, hogy hány, hasmenése van. De ezt egyik itt lévő anyukáról sem tudom elképzelni!
2011. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A 3.válaszoló vagyok.

Nekem van egy 6 gyerekes gyerekorvos apuka ismerősöm aki azt tanácsolta, ha megtehetjük mindenképpen adassuk be mert nagyon csúnya dolgokat tud csinálni ez a vírus. Beadattuk még a Meningococcust is (ezt én akartam mindenképpen) de pl. a kullancs ellenit és az influenza ellenit nem javasolta ez az ismerős doki sem, a saját gyerekorvosom sem és most 30 hetes terhes vagyok ezért direkt rákérdeztem a nőgyógyásznál az influenzára, Ő sem javasolta. Ezt csak azért írom mert bár én egybehangzó tanácsokat kaptam a dokiktól de valójában ahány doki annyi féle meglátás. Szerintem mindenki tegye azt amit jónak lát. Ha valaki úgy nyugodt, hogy beoltatja a gyerekét akkor oltassa úgyis mindenki mást fog mondani.

2011. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk és nem bántam meg, ugyanis 13 hónaposan egy másik vírus okozta hányás-hasmenéssel kórházban kötöttünk ki.

Itt inkább az volt a probléma, hogy a gyerkőm nem ivott és elkezdett kiszáradni.

Egy teszt által bizonyítottan Rotás 1,5 éves kisfiúval voltunk egy szobában.

Anyukát ha nem is lebeszélte a gyerek dokijuk, de eléggé el bagatelizálta, mondván más is okoz ilyen tüneteket.

Én aggódtam a kisfiúért nem hogy az anyja!

Mástól is lehet hányás-hasmenése az embernek, de a végén a kisfiú már nem evett, mert félt a hányástól.

Mielőtt haza indultunk, aznap már sokadszorra, hátközépig össze fosta magát.

Gondolkozzanak a kedves anyukák!

Melyik hányás-hasmenés vírus tart 2 hétig és ilyen durván?

Persze van sokféle, de nem mindegy!

Barátnőn kislánya nem kapta meg a vakcinát és 4 évesen be is nyelte a vírust.

Két hét után már olyan gyenge volt a fosástól, hogy azt mondta az anyjának, hogy meg fog halni!

Ennyit a kampány vakcináról!

2011. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Még utolsó:

Persze hogy a Rotától nem szárad ki a gyerkőc, mert az anyuka észre veszi, csak éppen több mint kellemetlen egy gyereknek a 2 hetes fosás és legyengülés!

Más hányás-hasmenés kb 1 hétig tart, de ez azért tovább.

Másik fele a dolognak, hogy csak akkor jelentheti ki v.ki hogy az Ő gyereke is elkapta, ha labor vizsgálat igazolja!

Itt mindkét esetben vizsgálat igazolta!

2011. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia! 3-om kislányom van. A legnagyobb 11 hónaposan kapta el a rotát. Hajnali 3-kor kezdett hányni,reggel az orvosnál voltunk 8-kor 10-re a korházban.11-kor mondták 10-percel késöbb érünk be akkor meghalt volna.Akkor csak csiciztünk napjában többször is,de amikor egy korty után 2-2.5 dlert hányt az durva volt.Már vizet sem fogadta el.Amit akkor átélt koházban nagyon durva volt.Valamint én is elkaptam egy virust a calcividot.Az egy kicsit jobb azt mondják.


Nem volt kérdés a másik két kicsi megkapta a védôoltást.A legkisebb lányom 3-hónaposan megkapta az elsô adagot a másodikat megbettük viszont beteg lett igy nem kapta meg idôben.Sajnos ifutottunk az idôbôl mert 26.hét után nem oltanak igy csak 1 oltása van. Elvileg neki az az egy ad védelmet.

2012. febr. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!