Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15hónapos oltás helye...

A 15hónapos oltás helye piros-kemény lett a fiamnak (feneke). Mit kell tennem? Borogatni?

Figyelt kérdés
csak 2nap után lett neki piros,és csak a feneke,ahova kapta az egyiket,a vállán nem.És kicsit keménynek is értzem.Ez normális ilyenkor?Vagy vigyem vissza megmutatni?Mit tudok neki csinálni vele?Kicsit megnyomtam érzékeny e neki,(persze csak éppenhogy,inkább csak hozzáértem)és "elhúzta" magát,meg konyult lefele a szája,siráshoz készülődött...szegénykémnek akkor biztos fáj is nem?Nappal semmi gond,legalábbis nem látom rajta hogy fájna neki,ugyanúgy ugrál..stb,csak este fürdésnél mikor hozzáértem neki.Van ötletetek mit csináljak vele,vagy mit kell ilyenkor tenni?Köszönöm a válaszokat előre is,valószinű már csak holnap fogok tudni irni!
2011. nov. 9. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor is és később is,ha oltást kap ugyanúgy hideg vizes ruházni kell,mint a 2-3-4 hónapos korban kapott oltást.Ugyanúgy be is lázasodhat vele!

A lányomon két hétre rá himlő szerű kiütések jöttek ki,az orvos azt mondta,hogy nem látott még ilyet,1000-ből 1-nek jön ki a himlő.Mi voltunk az az 1!Szerencsére egy nap alatt lement róla.

És amíg érzed a kis dudort addig ne hagyd sokáig pancsolni meleg vízbe,mert az is bedurrantja.

2011. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hihi, akkor mi vagyunk az 1000-ből a másodikok, a lányomnak is 2 hétre rá 5 pöttye jött ki, olyan mint a bárányhimlő. A dokinéni teljesen tanácstalan volt, hogy vajon ez mi lehet. Vízhólyagos kiütései lettek. Aztán ahogy jöttek, el is múltak.

Nekem azt mondta oltás után az orvos, hogy aznap kergessem egész nap motoron, bár nálunk combba adják, hogy ne alakuljon ki az oltás helyén izomcsomósodás. Oltás napján sokkal többet kell mozogni, mint máskor, így nem lesz dudor. Legközelebb próbáljátok ki, és ha már így alakult, akkor valóban csak a borogatás segíthet.

2011. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,mára már szebb lett.Viszont neki is vannak pöttyei,de nem hólyagosak,csak piros,a hasán.Mondta a doki hogy lehetnek pöttyök,de már ilyen korán?Mert azt mondta hogy kb a 11.naptól lehetnek mellékhatások,de neki még csak a 3.nap.
2011. nov. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!