Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt rá példa valakinek, hogy...

Volt rá példa valakinek, hogy a légzésfigyelőnek köszönhette a babája életét?

Figyelt kérdés

2011. nov. 10. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem is egyszer. Éppen ezért még a babakocsiban sem hagytam aludni. Ha messzire mentünk, tettem elé egy tükröt, így láttam a párából, hogy szuszog :( Autóba meg rendszeresen a mellkasán volt a kezem. Elég veszélyes volt így vezetni, de az én babám nem szeretett levegőt venni :(

A világ egyik legnagyobb találmánya!!!

2011. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lanyom lyukas szivvel szuletett, 3x volt legzesleallasa az elso honapban, mindig ejjel, de az anyai oszton olyan eros, hogy mindig felebredtem, ha nem hallottam szuszogni, mozesben aludt az agy mellett kozvetlenul. Amikor kinotte a mozest, akkor vettunk legzesfigyelot, mondanom sem kell, hogy az oszton teljesen kikapcsolt, volt olyan, hogy sirasra sem ebredtem fel, a parom ebresztett fel, hogy szopi ido van. Rengeteg teves riasztas volt, amitol szinte mindig majd szivrohamot kaptunk, ezert inkabb eltettem. 14 honapos most, makk egeszseges es halistennek a szivecskeje is kezd helyre jonni.
2011. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Off: megkérdezhetem, hogy mit csináltok/tatok a babával, amikor nem vett levegőt? (Amikor nem tévesen jelzett a figyelő)
2011. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne félj, a légzésleállás szerencsére nem olyan gyakori.

Nekünk az első 4 hétben 3x szólat meg, de szerencsére vaklárma volt!

Barátnőm, aki kölcsön adta, fel is hívta arra a figyelmemet, hogy ne essek egyből pánikba.

A babák képesek olyan mélyen bealudni, hogy néha nagyon lapikat lélegeznek vagy olyan mintha kihagynának egy picit. Nálunk is ez történt.

Télen ne fűtsetek nagyon, mert egyáltalán nem tesz jót egy újszülöttnek. Mi beleestünk ebbe a hibába a ,,tanuló első babánkkal"

Inkább fel kell öltöztetni a gyerkőt.

Az Angolok egyébként pont a bölcsőhalál elkerülése miatt 18 fokban altatják a gyereket és inkább jobban felöltöztetik.

Nálunk is később max 21 fok volt.

Egyébként Én találkoztam olyan anyukával, akinek fél óra alatt 3x állt le a babájának a légzése és volt olyan is, akinek a tüdejére ment a visszanyelt tejcsi.

Ha arra irányul a kérdés hogy kell-e légzésfigyelő, akkor szerintem nem árt.

A márkája nem mindegy! Nekünk Angelcare volt és meg voltunk vele elégedve. Még a régi fajta egyszerűt kaptuk kölcsön.

2011. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálam egyszer se kapcsolt ki az anyai ösztön, éjjel is nemegyszer ébredtem, sőt volt, hogy kinnt voltam, valamit éreztem belül, bementem, mikor az ajtóhoz értem, elkezdett csipogni. Fura dolgok ezek.

Nálam volt, hogy elég volt ráfújni, volt, hogy meg kellett paskolni, volt olyan is hogy ki kellett kapnom és ráznom. De itt már lilult a szája.

2011. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még utolsó vagyok:

Persze megértem hogy aggódsz!

Ez szerintem teljesen természetes!

Mindkét esetben mentővel került a baba kórházba, mert a szülők nem tudtak más tenni.

Szerencsére mindkét gyerkő egészséges nagylány lett!

Vannak ilyen életmentő tanfolyamok, keress rá a neten.

Barátnőm is eleinte tükrözött, mert nekik csak sima

bébiőr volt.

2011. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekunk mar a korhazban kiderult, hogy gond van a kicsi szivevel, ezert felkeszitettek minket az esetleges legzesleallasra. Kaptunk Infant Flow SiPAP keszuleket, megtanitottak hogyan kell hasznalni.

Amugy nekunk az orvos ajanlotta, hogy ha lehetseges, akkor mozerben altassuk a kicsit kozvetlenul mellettem, mert az anyai oszton a legbiztosabb.

2011. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is van légézésfigyelőnk, 5 hónapos a kislányom, eddig 3-szor riasztott, de ahogy odaléptem ( rohantam) a kiságyhoz megébredt a pici , tehát ha nem is vett levegőt, ennyi elég volt ahhoz, hogy felriadjon, s vegyen... ez nem feltétlenül jelent vaklármát, valószínű ennyi elég vol ahhoz, hogy kizökkenjen a mély alvásból, s ne felejtsen el levegőt venni. Engem megnyugtat, hogy van, és az ösztönöket sem kapocsolta ki , egy kis nyüszögésére megébredek, sőt nálam is van, hogy csak úgy benézek hozzá megérzésből, és épp akkor kezd ébredenzi...
2011. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb fel evvel ezelott (de lehet, hogy meg regebben is) irt ide egy anyuka 5-6 hetes volt a kislanya es leallt a legzese. A legzesfigyelo beriasztott de csak a nagyszulok voltak otthon a babaval. Ha jol emlekszem csak a kozeli boltba ugrott le az anyuka venni valamit. Mikor hazaert mar mento is lett hivva mert nem tudtak felebreszteni a babat. Arra emlekeszem a kerdesbol, hogy a baba felebredet es allitolag valami vertesztre mentek vele, hogy megnezzek nem-e szenvedett nagyon oxigen hianyt. Talan a nagymama hivta ki a mentoket mert nagyon megijedtek amikor a legzesfigyelo beriasztott es nem tudtak a babat felebreszteni. Sajnos nem tudom megkeresni a kerdest mert nem emlekszem a cimere de valaszotlam ra igy meg korulnezek a megvalaszoltjaim kozott hatha megtalalom neked kedves kerdezo. Az anyuka nagyon kesz volt. Szegeny teljesen maga alatt volt ugy meg volt ijedve. 4-5 nappal az eset utan irt ide ki kerdest miutan kicsit lenyugodott. :(
2011. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, megtalatam neked a kerdest az anyukarol meg a kislanyarol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!