Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok a rotavírus...

Beadatjátok a rotavírus elleni védőoltást vagy nem?

Figyelt kérdés
Érvek? Ellenérvek?
2011. nov. 10. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert drága. És a dokinőnk azt mondta, ő se adatta be a gyerekeinek. :)
2011. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően védőoltáspárti vagyok, de ezt nem adattam be. Botrányos az ára :(

Közben meg is győztem magamat, és az élet is ezt bizonyította, hogy nem csak a rotától lehet fosni-hányni. A nagyobb gyerekem már 3 éves, többször is volt hányós betegsége, de egyszer sem a rotától! Kalici volt, sima influenza is volt, de ő képes torokgyulladástól is hányni (ahogy lejutnak a pocakjába a kórokozók).

Kalicivel voltunk kórházban is, fél nap után hazaengedték, mert időben elcsíptem, nem vártam semeddig, alig 2 óra hányás után már vittem éjjel az ügyeletre, hogy kapjon infúziót. Mások biztosan vártak volna reggelig -- olyankor lesz belőle több napos kórház... Mi megúsztuk, bár szerencsénk is volt.

2011. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk a lányunknak. Most jelenleg 4 hónapos.

Két dózisban kapta meg. Oltások után 1-2 héttel mind a kétszer kijött rajta tünet. Nem volt vészes, csak oda kellett figyelni rá (hihetetlen mértékű hányás/bukás --> súly megállás, fogyás, széklet probléma --> hol hasmenés, hol kemény széklet, magas láz)


Én megkérdeztem a védőnőt és a gyerekorvost is.

Utóbbi azt mondta, hogy nála még nem volt Rotavírusos gyermek, de ahol mi lakunk, ott előfordult már párszor, hogy elkapták valamelyik törzsét! Főleg bölcsis-óvódások.

Védőnő pedig azt mondta, hogy általában azok adatják be, akiknek erre van felesleges pénzük, de az a tapasztalat, hogy 10 gyerekből 2 vagy 3 megkapja.


Azzal legyél tisztában, hogy oké, megkapja a gyerek, de nem minden törzse ellen véd!

Jó pár törzse van ennek a vírusnak, amiből még a töredéke ellen sem véd ez az oltás.

Tapasztalhatsz érdekes dolgokat 1-2 héttel az oltásra rá. Én lányom azért kapta meg az oltást, mert sűrűn találkozunk a nővéremékkel, ahol 4 éves kisfiú van. Ő elkapta már egyszer a Rotát és, mint tudjuk... egy óvódás gyermek mindent 'hazacipel'!

Én meg úgy voltam vele, hogy:

1. Nem halok bele 40ezer forintba

2. Ha valami ellen megtudom védeni, akkor megteszem.

(Természetesen nem minden ajánlott oltást fog megkapni, de ezt fontosnak tartottam/tartottuk!)

2011. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Beadattam, EU pénztár fizette

Sokkal több haszontalan vacak ven,amit emberek gyereknek megvesznek

2011. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindkét kicsinek beadattuk. Kolléganőm kislánya rotás volt, majdnem belehalt... az utolsó pillanatban került kórházba, pedig nem halogatták ők sem, egyszerűen annyira erősek voltak a tünetei, ő pedig nagyon pici és pehelysúlyú volt. Így ezt végignézve nem volt kérdéses számunkra.


Az egészségszámlán gyűjtöttük rá a pénzt, így sokkal könnyebb volt kifizetni.

2011. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem adattuk be. Nálunk a védőnő és az orvos sem "kampányolt" mellette.
2011. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krisztivan ***** válasza:
Nem adattuk be.Se a dokink se a védőnőnk nem ajánlotta.
2011. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek beadattuk és a harmadiknak is be fogjuk. Mi is végignéztük egy baráti házaspár gyerekének az egy hetes kórházi tartózkodását (ők sem halogatták a kórházba menetelt, mégis egy hétig bent voltak), így nem volt kérdés.


Én minden ilyen kérdésnél leírom, hogy:

- oké, hogy nem teljesen véd minden törzse ellen, de ha már három ellen meg tudom védeni, nyert ügyem van

- elkaphatja így is, de enyhébb lesz a lefolyása

- kaptak már el az én gyerekeim is más fosós-hányós vírust, épp ezért áldom az eszemet, hogy beadattam nekik, ugyanis az én gyerekeimet nem lehet itatni. Anno a két hónapos babám képes volt három napig alig szopizni, mert épp menstruáltam...

- olyan minimális összeggel lehet EP-t csinálni, annyi mindenre fel lehet használni, állami támogatás is van rajta, akkor miért nincs még mindenkinek?

2011. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi ausztriäban elünk es ez itt az elsö oltäs!Benne van az oltäsi könyvben!
2011. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Most fogom beadatni:)

Botrányos az ára??? Nem hiszem, hogy 20-20e ft botrány lenne. Annyi volt a körforgó a kiságyára elemmel...

Aki pedig gyereket vállal (NEM MILLIOMOS) de nem szabad havi 20ezer forinton agyalnia. És ha megbetegszik??? Akkor még többet kell rákölteni hogy meggyógyúlhasson!

Aki az ára miatt nem adatja be (és TERVEZTE A BABÁJÁT) attól hányok. NE A GYEREKEN SPÓROLJ!

érvem: FONTOSNAK TARTOM A MEGEKŐZÉST! lehetséges, hogy nem kapja el soha, de lehetséges, hogy elfogja. Még ha nem is egy kimondottan halálos betegség... Nem bocsájtanám meg magamnak, ha sóherségből szenvedne a gyermekem!

2011. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!