Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok a bárányhimlő...

Beadatjátok a bárányhimlő elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Véleményeket is miért igen miért nem. Mi eddig azon a véleményen vagyunk hogy nem, mert ugy gondolom hogy inkább kiskorába essen túl rajta, mint hogy később nagykorába valami nagyobb baja legyen.
2011. jan. 5. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Így van jobb ha átesik rajta gyerekkorban csak azzal is számolj hogy lehet hogy szövődménye lesz egy kis felülfertőződés vagy agyhártyagyulladás. Persze semmi sem biztos de ilyen is lehet. Akkor viszont bánnád hogy nem oltattál.
2011. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem adattam be, mert nem szeretném, ha felnőtt korában kapná el és a szövődményekbe belehaljon. Kiskorában essen át rajta, pár év múlva nem is fog emlékezni rá.
2011. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
akárcsak az elöttem szólók,én sem adattam be.orvosom tanácsára mert jobb ha gyermekkorban átesnek rajta.ezen mindenki átesik,kevés kivétellel.
2011. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10 éves kor alatt nem javallt. Addig inkább kapja el és essen át rajta. Jobb.
2011. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én sem adatom be. egy ismerőssel éppen ezen beszélgettünk nemrég. Essen át a baba inkább most, mint pl. 20évig ad védettséget. mi van ha 21év múlva terhes lesz és terhesen kapja el a himlőt? akkor essen át inkább most rajta, mint oly sok baba már!
2011. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi beadatjuk a gyerekünknek.

Súlyosan ekcémás és száraz a bőre, a kenőcsök mellett is véresre tudja marni magát, így a bőrgyógyász és a gyerekorvos is javasolja, hogy adassuk be, mert így enyhébb lefolyású lesz a bárányhimlő és nála súlyos szövődmények léphetnek fel, ha vakarózik. Ugyanis attól még nyugodtan elkapja a gyerek, hogy oltva van, csak enyhébb a lefolyása.

2011. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az utolso szitujaban ertehto hogy beoltja a babajat de amugy ugy gondolom hogy nem kell oltani...vannak betegsegek amiken at kell esni es ugy ahogy mar elottem is irtak jobb most mint 20 ev mulva...szovodmenye mindennek lehet egy sima nathanak is...ezek szelsoseges esetek...nem kell ennyire "ovni" a gyereket mindentol...
2011. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont erről beszélgettem tegnap a gyerekorvosunkkal és ő azt mondta-ajánlotta, hogy jelenleg - egy éves a babám - ne adassuk be, jobb, ha gyerekkorban túlesik rajta, de ha iskolás koráig nem kapná meg, akkor viszont jobb ha oltatom, mert nagyobb korban már veszélyesebb.
2011. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak beadattam mert apjánál nagyon súlyos lefolyású volt, kórházba került. Anyós nagyon szenved az övsömörtől, ami ennek a szövődménye.

Én meg nem voltam bárányhimlős.

A lányom csak 10 hós, ő nyáron kapja meg, hogy mire 2 évesen bölcsis lesz, védett legyen.

A háziorvosom szerint jó lenne, ha én is beoltatnám magam. Ezen azért még gondolkodom.

2011. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beadatjuk, mert én nem estem át rajta.
2011. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!