Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok a bárányhimlő...

Beadatjátok a bárányhimlő elleni védőoltást? Vagy jó, ha "átesik" rajta a gyerek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Még nem döntöttem el...a védőnőm egy kicsit megijesztett, hogy valami más bacit is elkaphat a bárányhimlővel együtt, ami megeszi a sejteket....bár még sosem hallottam ilyenről.

Szóval még nem tudom...

2010. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Jobb ha átesik rajta, ha mégsem, akkor még felnőtt korban is beoltathatja magát. Én is most kapok oltást, de a gyerekeimet nem oltatom.
2010. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi is úgy döntöttünk a férjemmel, hogy essen túl rajta kicsiként. Felnőtt fejjel sokkal veszélyesebb. Egyébként a védőoltás is csak egy bizonyos ideig hat.

8hós kislány anyukája

2010. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22éves vagyok és még nemvoltam bárányhimlös én nem adatom be minnél hamarabb hagy essen át rajta
2010. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én beadattam a kisfiamnak. mert hogy be van oltva így is elkaphatja, csak gyorsabb a betegség lefolyása.
2010. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mi beadattuk a kisfiamnak, mert ekcémás, és olyat hallottam, hogy sokkal durvább lehet, mint egy szimpla bárányhimlő.

Így is elkaphatja, de nem lesz olyan erős lefolyású.

2,5 éves kora óta jár közösségbe, még nem kapta el


4,5 éves

2010. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem magával a bárányhimlővel van a baj, hanem az esetlegesen kialakuló szövődményekkel. Ha beoltatod, akkor lehet hogy elkapja a bárányhimlőt, viszont megóvod a szövődményektől.


Ha nem oltatod be, akkor sem biztos hogy elkapja (én pl. 25 évesen voltam bárányhimlős) és felnőtt korban sokkal durvább a lefolyása a betegségnek.


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beoltattam,mert a védőoltás 6600 ft,viszont ha elkapja akkor a kenőcsök,cseppek,hintőpor,ennél sokkal többe kerül.

A legfontosabb oka mégis az, hogy a lányoknál egy kialakult szövődmény meddőséget is okozhat, és a bh virusa olyannyira mutálódott,hogy a 20 éve ártalmatlan gyerekbetegség egy alattomos dologgá változott,ami tönkre teszi a gyerek bőrét, immunrendszerét és sejtrendszerét is.

2010. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem adatom be.
2010. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A kislányom 10 hós, a kisfiam 2 éves. Még egyik sem jár közösségbe, de ez nem garancia arra, hogy ne kapják el...

Én is hallottam, hogy evtizedek alatt sokkal durvább lefolyésú lett a vírus... 28 éves vagyok, de a mi időnkben nem volt annyira súlyos, mint most. A gyermekorvosunk ajálnja. Szerintem beadatom... Csak attól az egytől félek, hogy mi lesz 30-40 éves korukban... Nincsenek még tapasztalatok ezzel kapcsolatban... Meddig véd az oltás?

2010. márc. 30. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!