Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? Van egy 3 éves...

Mit tennétek? Van egy 3 éves Gyermekünk és egy 2 hónapos Babánk:-)

Figyelt kérdés

Az oviba már beiratkoztunk,de még nem volt szívem vinni,mert pont akkor született a Kistesó,mikor az ovi kezdődött,gondoltunk jobb igy Neki:-)

De most h már eltelt egy pici idő,"kicsit" rossz,h rá kell szólni itthon,h hallkabban legyen,mert a Pici felkel ,stb..

De igy meg lelkiismeretfurdalásom van és nem tudom,lehet mégis jobb lenne,ha menne oviba,ott aztán kiélheti magát pl.autószerelési kalapálás-ott lehet hangoskodni:-)

Csak ami miatt félek,h még sose volt beteg és ha bekerül a közöségbe,el fog kapni biztos mindent,ami nem valami jó-igy újszülött mellett-mivel a Picurnak is átadhatja..

Gondoltuk várunk pár hónapot,mig az immunrendszere kicsit erősödik a babának,aztán mehet a tesó oviba..

Vagy ne várjunk?

Szerintetek??

köszi a véleméyneket,tapasztalatokat:-)


2011. nov. 10. 13:45
 1/5 krisztivan ***** válasza:

Nálunk is volt tesó aki extra érzékeny volt és mindig volt valami baja.(köhögés,orrfolyás,tüsszögés,torokfájás,felsőléguti)Picurt szoptattam és semmi baja nem lett.Sőt nálunk nem volt más megoldás és 2 hónaposan már mi (picur és anya)vittük a nagyot oviba.Soha nem kapott el semmi betegséget.

Ha nem féltékeny és meg tudjátok vele beszélni ,szerintem jobb lenne neki az oviban.

2011. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld ki.Hozd el ebéd után, és akkor lesz kb 4-4,5 órád nélküle,utána gondolom alszik.A betegségeket el fogja kapni,az ellen nem tehetsz. A pici vagy elkapja,vagy nem:)
2011. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!! Nekem újszülött volt a lányom mikor a fiam már 1 hónapja ovis volt. Teljesen jól vette az akadályt azóta is imád járni, még épp azért sír néha ha szünet van és nem mehet.:)

Betegséget úgy konkrétan 2-t hozott haza mikor ő is megbetegedett amúgy semmit.

A lányom nem volt beteg egy percet se 6 hónapos koráig amíg kizárólag szopott, mikor csökkent a szopi úgy kapott el sorban mindent de legtöbbet nyáron volt beteg 7-8-9 hónaposan mikor a nagy nem is járt már oviba...

Szóval nem véltem felfedezni összefüggést.

Szerintem vágjatok bele,kell már egy 3-3 és fél évesnek a társaság ha nem is akarod egész napra akkor legalább délelőttre:)

2011. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3 éves volt, és már 3 hónapja járt oviba, mikor a pici született. 2 hónapig nem vittem oviba, mikor megszületett a kistesó, de utána már neki is hiányzott az ovi. Sajnos ha a nagy beteg lett (megfázás) nem tudtuk elkerülni, hogy a pici ne kapja el, pedig sokáig szopizott és mégis mindig ő is beteg lett, de túléltük, a nagynak kellett a gyerektársaság.
2011. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


két fiam között 3 év van,igy a nagyobbik ovis volt mikor a kicsi megszuletett.Abszolut nem volt problema ugyanugy vittem ,mint addig,szerencsere hiszti sem volt.Vidd nyugodtan szerintem.Gyerekek konnyen beleszoknak az uj helyzetekbe,csak mi hisszuk mindig hogy nem:))

2011. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!