Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye azért a többség nem veri...

Ugye azért a többség nem veri itt a babáját?

Figyelt kérdés

Ahogy itt látom, aki le meri írni, hogy nem fenekeli az egyéves gyerekét, az már 0%-ra le van pontozva. Miért? Ez azt jelenti, hogy egy-két kivételtől eltekintve ide csupa olyan nő jár, aki léleknyugalommal üti a csecsemőkorból éppen hogy kinőtt gyereket - és nem is azért, hogy az megtanulja, hogy bizonyos dolgokat nem szabad, hanem azért, mert ezzel kívánja felépíteni a saját tekintélyét?

Anyukák, könyörgöm, itt totyogó, beszélni nem tudó, gyakran még anyatejes babákról beszélünk! Tényleg így tanul meg tisztelni bennünket? Hogy ütjük? Ha titeket megver valaki, azt onnantól tisztelitek? Vagy annyi az egész, hogy "Engem is vertek, miért ne verhetném én is a sajátomat?"

Igazából nem is azon húznám fel magamat, ha egy-két ilyen, hanem azon, hogy azok vannak a sárga földig lepontozva, akik szerint nem kell fenekelni egy kisbabát. Vagy rosszul látom? És csak arról van szó, hogy a legtöbben már alapból meg sem nyitják ezeket a kérdéseket? Nyugtassatok meg, ugye erről van szó?


Hogy lássátok, melyik kérdés verte ki a biztosítékot, íme: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Nem feltétlenül a hozzászólások, hanem a százalékok, amik mutatják, hogy kivel értenek többen egyet. És én sem vagyok szent, sajnos én is csaptam már többször a gyerekem kezére, de nem hiszem, hogy ettől tanul meg tisztelni. Sőt. :(


2011. nov. 11. 13:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Nem egy kisbabát,de egy értetlen rosszindulatú kétévest ajánlatos.
2011. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ez a kérdéstől függ. Hogyan teszik fel, milyen anyukák vannak épp az oldalon, hasonlók.

Volt már kérdés, ahová csak azt a választ kapták, hogy nehogy hagyd sírni a gyereket, szívtelen dög vagy, volt ugyanez a kérdés máshogy megfogalmazva, ahová özönlöttek a "hagyd kicsit nyugodtan" válaszok. ;)

2011. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Sok hasonló kérdést látni, és egyeseknél az van lepontozva, ki nem veri a gyereket, a másiknál meg az, aki veri. Attól függ épp ki kattintott a kérdésre, épp akkor melyik tábor volt többségben, és mennyi bárány a nép és követi a szószólót.

Lényegtelen. Valakinek úgysem fog tetszeni ez vagy az a válasz.

Tudod ha sapka van rajtad az a baj, ha nincs akkor meg az a baj.


Ezek a kérdések soha nem tükrözik hűen a gyereknevelést és a társadalmat.

2011. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

mennyi=mennyire

elírtam bocs

2011. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


itt egy másik példa... (Elsöre gondolok itt):( Sose ütöttem meg és nem is fogom a babámat

2011. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Most jöttem haza a nővéremtől.Kiakadtam rendesen. A 2 és fél éves kisfia körülbelül 15* köpött a padlószőnyegre és a tesóm 15-ére is megkérte,hogy legyen szíves fejezze be. Nagyon okos,aranyos kisfiú,de sajna kicsit bun.ko de komolyan.Nekem nem lenne ehhez türelmem és igaziból nem értem,hogy ez kinek és mire jó. Én a saját lányomnak kb 3* szóltam volna,utána biztos kap egy pofont. Pedig egy család vagyunk,sokban hasonlítunk tesómmal és egyikünket sem vertek. Szerintem egy szülő tudja,hogy mi a célravezető a saját gyerekénél,épp ezért nem lehet igazságot tenni a két tábor között.
2011. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én ugy csinálom 3 szor rászolok negyedszerre elveszem tőle amit nem szabad vagy elviszem az adott helyről és elmondom nem lehet!
2011. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

4 és 1 éves gyerekeim vannak, a 4 éves fenekére van, hogy ráhúzok 1-2X, mert mondjuk amikor mindenki fel van öltözve téli ruhában akkor kitalálja, hogy mégsem ezt a bugyit akarta felvenni és elkezd vetkőzni, de utálom az egészet, mert számomra azt jelenti az egész, hogy csődöt mondtam.


Az 1 évesem fenekére viszont soha nem csapnék rá, egyszerűen nem értené (legalább is az enyém), hogy miért teszem csak az maradna meg benne, hogy anya olyat csinált velem ami fájt vagy rossz és lehet, hogy másodjára már nem teszi meg ugyanazt, de nem azért, mert pl. rájött, hogy a konnektor veszélyes, hanem, mert esetleg fél, hogy megint megütöm.

Soha nem akarnám, hogy bármelyik gyerekem féljen tőlem.


Viszont azzal sem értek egyet, hogy egy 1 éves gyereknek ne mondjuk soha nemet, hanem tereljük a figyelmét ha rosszalkodik. Egyszerűen erre nekem nincs sem időm sem kedvem, mert mi van, ha nem veszem észre 1X. Így a kicsi otthon sokszor hallja azt, hogy nem...ha rosszban sántikál már messziről tudom, mert úgy közelíti meg, hogy nem-nem :)(vagy iszonyat csendben van)

2011. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ehhez csak három dolgot mondanék.

Az egyik,hogy van olyan gyerek,akinek lehet magyarázni és megérti,és nem csinálja tovább,tehát meg tudja kerülni,hogy odaüssön a gyereknek.És van olyan,aki akkor is tovább rosszalkodik,ha már az égvilágon mindent megpróbál az anyuka.Ez a gyerek természetétől függ,nem feltétlenül attól,hogy jó anya e,jók e a nevelési módszerei,vagy sem.Egy biztos:Senki nem örömből üt oda a gyereknek,azért,mert az olyan marha jó dolog lenne.Az anya igyekszik gyermekét a széltől is óvni,mégis eljuthat olyan lelkiállapotba,és tehetetlenségbe,amikor ezt az ősi ösztönt felülírja az idegrendszere.

A másik,hogy mindenkinek más az ingerküszöbe.Valaki elviseli,hogy a gyerek az asztalról ugrál le,és a függönyön mászik fel épp,és valakinek ez már túl sok,elkezd ilyen vagy olyan módon fegyelmezni.

A harmadik pedig,hogy soha nem jó szélsőségesen viselkedni,az sem jó,ha mindent ráhagy a gyerekre,és persze az sem jó,ha folyton veri és csak ezzel fegyelmez.

2011. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a másik válaszoló a linkelt kérdésedben, én is jól le lettem pontozva, mert nem verem a gyerekemet. Röhejes. De ezen már nem húzom fel magam. Ha verni akarja, verje csak.. Ha ennyi esze van. Szerintem nem tisztelni, hanem UTÁLNI fogja így a gyereke...
2011. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!