Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat adtam neki? vagy...

Túl sokat adtam neki? vagy allergiás?

Figyelt kérdés
Házilag készített spenótba 12 hósom ezúttal nem csak fél tojássárgáját, hanem fehérjét is kapott, nagyjából jó teáskanálnyi mennyiséget villával összetörve. közvetlenül ebéd után vettem észre piros pattanásszerű pöttyöket a szája körül. adtam neki fél calcimuscot, most alszik. jelentkezhet még más probléma ennek kapcsán? mire figyeljek? ő most akkor allergiás a tojásfehérjére vagy ez sok egyszerre, elsőre?
2011. nov. 11. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom mondani, hogy a nővérem később lett allergiás rá, de ő korábban kapott, valszeg azért. Neki mindig csalánkiütései lettek tőle.

Én 1-2 hónapig nem adnám, és utána újrapróbálnám. Lehet, hogy most még érzékeny rá.

2011. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor van olyan, hogy korai volt neki és később semmi baja nem lesz tőle?
2011. nov. 14. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Tojást nem tudom.

A tejnél így van, ill. sok zöldségnél, gyümölcsnél is (pl. paradicsom).

2011. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a fehérjét nem adnám még 4-5hónapig! A sárgája mehet..

Tojás: ha fehérjét bontasz mindig van benne a nyers állapotban egy fehér göböcske, a kiscsibe azon keresztül veszi fel a b12-vitamint így ha az emberi bélbe kerül onnan kivonja a b12-t és távozik a széklettel...ezt még magadnak is vedd ki a fehérjéből..csak megjegyeztem-de még ne add a babádnak.

A problémát a fehérje is kiválthatta, de lehet csak szimplán megcsípte a bőrét..


Spenót és sóska max heti 1szer 3 éves korig, mert ebben a kettőben van egy olyan anyag ami halmozódhat a szervezetben és intoleráns, esetleg mérgező hatást vált ki..

Annyi vas nincs abban hogy megérné...

Legjobb spenót: Profi bolt mirelit változat esetleg tápszerben főzve, vagy vízben, sűrítésnek sinlac...ha vízben főzöd fagyaszthatod, mindig evés előtt adj hozzá sinlacot.

Fokhagyma még pár hónap múlva!


Üdv, húgom a dietetikus!

2011. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, utolsónak is az egyéb megfogadandó tanácsokat!
2011. nov. 14. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!