Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikompba mikor tettétek...

Bébikompba mikor tettétek először a babátokat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos múlt, és kapott egy bébikompot. Csak akkor tettétek bele a babátokat mikor már tudott ülni, vagy előtte is kicsit?

2011. nov. 11. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Semmikor!

[link]

2011. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Kisfiam 7,5 hósan ült fel magától, én ez előtt nem is ültettem volna bele. A kompban azért neki kell a kis hátát megtartania, úgyhogy én úgy gondolom, fontos, hogy azok az izmok, amik az egyenes tartáshoz kellenek, már meg legyenek erősödve. 8 hónapos korától kapaszkodva felállt, rá pár napra már kapaszkodva tett néhány lépést a bútorok mentén. Én ekkor kezdtem neki kompot keresni, 9 hónapos korától van meg a kompja. Nagyon szereti, semmivel nem gyorsította vagy lassította a fejlődési ütemét. Nem órákig kell a gyerkőcöt benne tartani, hanem pl. 20-30 percet, amíg még tetszik neki. Szerintem ez is csak egy a sok fajta játék közül, nem látom benne semmi ördögtől valót. :D
2011. nov. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Sose!!!! Ártalmas a fejlődésére!!!!
2011. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Én is használtam sajnos, de igen hátráltatja, nekem mindent később kezdet csinálni. Neked kényelmes, a babának is, viszont tényleg nem jó.
2011. nov. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
8 hós korától tettem be a bébikompba először a kisfiamat, és nálam szerencsére semmiben nem hátráltatta, tehát 1 évesen magától járt, próbál beszélni, 15 hósan "biciklizett" stb. Szóval nem hiszem hog yannyira hátráltatná a fejlődésben, ha tartasz egy mértéket és odafigyelsz rá. Én napi kétszer 15-20 percre tettem bele a kompba, amikor fontos elintéznivalóim voltak ugyan, de tudtam rá vigyázni. Ez nem hiszem, hogy árthat. Amúgy sztem akkor tedd bele, amikor már tud stabilan ülni, akkor biztos nem árt már. De ha még himbálódzik, amikor felültetitek, kár erőltetni... Kellemes babázást mindenkinek!
2011. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem volt kompunk. Mi is kaptunk volna egyet ismerőstől ingyen, de nem kértem ortopédiai okokból.
2011. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Soha! Ártalmas (lehet)! Azért "lehet", mert nem minden babának árt, de én nem kísérleteznék a gyerekemen...


De ha mégis annyira bele akarod rakni - mert nem elég, hogy az ortopéd orvosok, gyerekorvosok, védőnők, gyógytornászok azt mondják, hogy káros - , akkor hajrá, de csak ha már stabilan ül...

2011. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 alaszka ***** válasza:
51%
Csatlakozom, ártalmas, nem volt nekünk, és akit lehet, lebeszélek róla...
2011. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi kipróbáltuk (8 hónapos volt), de instabilnak éreztem, azután olvastam, hogy nem is ajánlják a használatát, úgyhogy visszavittem a szomszédnak.
2011. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!