Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idos kortól teszitek...

Milyen idos kortól teszitek babátokat a bébikompba?

Figyelt kérdés
barátnom 6 hós fia már abban van. Azt mondja, 9gy erosodik. Nem korai még? A kislányom most lesz 6 hós, lassan én is beletehetem? Már elég sokái képes egyedul ulni támaszték nélkul, viszont még csak segítséggel ul fel. De már tartja magát.
2010. márc. 16. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor teszed bele amikor akarod.

Én nem tettem soha bele. Minek? Csak tönkretszi a gyereket. Lehet nem lesz baja tőle, de nagy esélye van rá.

Tudom mindenkinek más a véleménye, de én ellene vagyok a bébikompnak. Ettől függetlenül mindenki úgy cselekszik ahogy gondolja.

2010. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az orvos hogy ha megül támaszték nélkül 10 másodpercig akkor mehet a kompba.Én beletettem öket mert hat hosan nem maradt meg sehol.és igy legalább nem volt kézben.Nem lett töle semmi bajuk.
2010. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
en nem tettem bebi kompba egyaltalan, de addig mas gyerekene sem ajanlanam amig nem ul stabilan
2010. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól tettem bele, amikor már megült minden segítség nélkül és ülve játszott. Segítség nélkül felülni nem ugyanaz mint egyedül ülni, később tanulnak meg a babák egyedül izomból felülni.
2010. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyerek addig nem áll készen az ülésre míg magától fel nem ül. Addig csak terheli a gerincét. Felülni olyan 6-7-8hónapos korban szoktak maguktól. Én nem ültettem addig míg magától nem tudott felülni. Az oké, hogy szépen megül ha leteszed. De így az össz súlya egy pontra nehezedik. Ez terheli őt. Nem egészséges.

De mint írtam már mindenki maga dönti el mit csinál a gyerekével. Sok anyuka gondolja azt minden szakmai apasztalat nélkül, hogy semmi baja nem lesz tőle. Az ő dolguk. Én tenném ki a gyerekem ilyen terhelésnek.

2010. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babám gyönyörű erős bébi, és nem a komptól. Bocsi hogy ha valakit megsértek, de tapasztalatom szerint az rakja bele, aki már nem tud vele mit kezdeni, és ez "legalább leköti". Nekem sem volt napközben segítségem, még hétvégén sem, de sosem éreztem hiányát. Ha valamit nem tudtam elvégezni, az megvárt, inkább vele törődtem, hemperegtünk az ágyon, földön, bárhol. Ha nem muszály, ne tedd bele!
2010. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12.57-es vagyok. Én nem sértődöm meg arra aki azt írta hogy csak az teszi bele a gyereket aki nem tud vele mit kezdeni. Volt hogy jó volt hogy bele tudtam tenni amíg elugrottam pisilni, de ez nem jelenti azt amit itt sokan sugallnak hogy rossz anyák lennénk azért mert bele mertük tenni a kompba. Ez az én véleményem, ahogy van akinek az hogy nem teszi bele.
2010. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Utánanéztem, valóban sokan nem ajánlják. Mi ajándékba kaptuk. Hát majd meglátom, beleteszem-e. A pihenoszékben is nagyon jól elvan. Nem igazán van segítségem, és tole nem nagyon tudok csinálni semmit.
2010. márc. 16. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!