Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babánál normálisak...

14 hónapos babánál normálisak a lenti dolgok?

Figyelt kérdés

A kislányomról van szó,egyedül még nem tud enni kanállal,ezért ugye én etetem eközben össze-vissza forgatja a fejét ellenáll az etetésnek egészen addig amíg nem kötöm le a figyelmét valami érdekes játékkal,egy játék nem elég neki egy evéshez,hanem pár percenként új kell,mert megunja és elfordítja a fejét,hogy ha nem szórakoztatom nem eszik...ha viszont szórakoztatom mindent megeszik.

Ha ölbe veszem kicsavarja magát,nem szereti ha babusgatom,viszont ha játszik a padlón akkor aranyosan halandzsázik,mosolyog vissza rám.

Pelenkázni kész erőszakkal lehet csak,eközben is ha találok valami érdkeset akkor rövid időre hagyja magát azért.

A nagyobb testvér hiperaktív és ahogyan emlékszem ő is ugyanilyen volt ebben a korban,de nem tudom,hogy ezek más babáknál is így vannak e,vagy csak azoknál akik hiperaktívak.


2011. nov. 12. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A fiam ugyanezt csinálta ennyi idősen, szerintem ez teljesen természetes. Hiszen a világ olyan érdekes, te meg egy helyre akarod kötni:)

Ahogy nőtt, úgy kötötte le egyre több minden egyre hosszabb ideig, úgyhogy nem biztos, hogy a lányod is hiperaktív lesz.

2011. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond vele.15hós a lányom az etetés rémálom,mert nem hajlandó megülni egy percre sem.én is mindenféle aprósággal kötöm le így eszik valamennyit. önállóan még nem eszik,de inni is csak cumisüvegből szokott. Utál kézben lenni,mert menne a dolgára,ha ölelgetjük,puszilgatjuk az felér neki egy kínzással. :) Igen,a pelenkázás sem egyszerü dolog. Szóval nálunk is ezek vannak,de szerintem nincs velük semmi gond.
2011. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szio Bogi is 14 hónapos , kanállal nem tud enni probákozik de nem megy 2 kanál módszerrel etetetm. Akkor fordítja el a fejét ha nem a fogára valo a kaja, és álatalaban nem az :D Pelenkázás az hadmüveletnek számit én nagyágyon pelenkázom ott foroghat tölem de ha énekleme neki a tarka szárnyú pillangót vagy a bóci boci tarkát nyugton marad. ölbe nem tom etetni mert kicsavarja magát aztan lelécel. Sajnos beszélni még nem tud 5-6 szót Vagyis állathangot utánoz csak.egész nap pörög szalad erre arra, és halandzsázik egész nap. nyugi lesz ennél még roszabb is :D
2011. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:-D


Akkor jó,nem gondolkodom butaságokon,ha más babák is ezt csinálják.

A kislányom sokkal jobb alvó,ami nagyon bíztató,hogy nem lesz hiperaktív .

Nagyon nehéz lenne,ha mindketten ezzel küzdenének,mert nagyon sok plusz fejlesztést igényel a kisfiam is és sem anyagilag ,sem másképp nem tudom hogy bírnám ezt kétszeresen.

2011. nov. 12. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
inni pohárbol tud már de ugy ha én fogom a poharat különben repülne:D
2011. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"nyugi lesz ennél még roszabb is :D"


Nem baj,ha cserfes lesz,ha mozgékony lesz,ezektől nem félek,csak szegény nehogy ő is hiperaktív legyen,mert a bátyus helyzete miatt nagyon el vagyok keseredve,hogy úgy érzem nem érek el eredményt bármit teszek és így nem fogadják el a közösségben,később,hogy az iskolában mi lesz :-O...ettől főleg rettegek.


Már ha meglát az óvónéni bennünket azonnal lehervad a mosolya,nekem egyre nehezebb képviselni a gyerek érdekeit,nagy ellenállásba ütközöm,mert kimondtalanul is érezetik,hogy a legjobb lenne ha nem őket terhelném a gyerekem másságával.

2011. nov. 12. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok,de érdekelne,hogy derült ki hogy a fiad hiperaktiv?Mikor?Miben nyilvánult meg,hova kellett fordulni..stb?Remélem nem haragszol,csak érdekelne,mert félek hogy az én fiam is az(lesz),16hónapos lesz.
2011. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!