Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos lányomnál normálisa...

13 hónapos lányomnál normálisak még ezek?

Figyelt kérdés

Több dolog is van, amiről nem tudom, hogy helyes e így ennyi idősen már.

1.Napközben még mindig 2x alszik.Ha csak 1x, akkor estére már nagyon nyűgös.Emellett összesen ha 10x aludta végig az éjszakát, és mindig későn bírom csak elaltatni(21.30-22.30 közt)Ha berakom a kiságyba, magától sosem alszik el ott.

2.Még mindig folyékony a reggeli és a vacsi.Már 2 hete feles tej Sinlaccal(híznia kell), nem tápszer.Sehogy sem fogadja el reggelre se vacsira a szilárdabb ételt.Nagyon ragaszkodik a bébiételhez.Sokszor próbáltam már neki házikosztot adni, vegyíteni is, de nem és nem!2-3 kanál, ennyi, nem kell neki.De nem szereti sem a pépeket, sem a tejbegrízt.

Másoknál is vannak ilyen problémák ennyi idősen?


2010. jan. 8. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A második gondodhoz tudok hozzászólni. Nekem már két éves elmúlt a fiam, de reggel és este sosem kér mást, csak kakaót/tejet. Így szokta meg, és ilyenkor csak ezt kéri. De sosem volt ebből gond. Ő már bölcsis, reggel 9 felé szoktunk menni általában, ott 10-kor tízóraiznak, szóval nem üres pocakkal van egész délelőtt. Érdekes, mert ha néha korábban kell mennem, és 8 előtt viszem, akkor ott reggelizik kenyeret. Itthon nem. Este ugyan ez, lefekvés előtt már nem szokott enni, csak a kakaóját issza meg. Szerintem ez nem gond. Különben egy évesen ő is még nagyon ragaszkodott a bébiételekhez, mondjuk ő ritkán kapott üvegeset, de még másfél évesen is külön kellett neki főzni és turmixolni. Sőt, megmondom őszintén, alig evett valamit 1 és 2 éves kora között. Volt, hogy a napi két tej volt az egész kosztja, nem kért mást. Amikor bölcsis lett, eszméletlenül megjött az étvágya, nem tudom miért, nem is akarták elhinni nekem, hogy itthon nem eszik.

Ha nagyon aggaszt, akkor a védőnővel vagy a gyerekorvossal beszélj, hogy mivel lehetne növelni az étvágyát. De szerintem erőltetni nem szabad, az csak ront a helyzeten.

2010. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet!

Azt nem tudom,hogy ez normális-e!

Én lányom is 2x alszik,de ha 1x akkor már este6tól csak nyűglődik,fürcsi és tápi után elalszik,de 10után felébred és rendszerint kínszenvedés visszaaltatni!Most is kb 20perce aludt el,de csak a babakocsiban!Reggelig legalább még 3x ezt megismételjük!!Nálunk is reggeli,vacsi tápszer,ehhez ő is ragaszkodik!Bár ő megeszi azt amit mi is,de a tejbedara,tej és kakaó az nem kell neki!

Rengeteg gyümölcsöt eszik,napjában 2x-3x és tejterméket is 1x(joghurt,puding,túrórudi)!

Megkérdezhetem mekkora a babád?És miért kell híznia?


13,5hós kislány anyukája!!

2010. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 2x alszik még,ha 1x aludna,estére túlpörögné magát(már próbáltuk)

Reggel 7-kor kelünk,10-kor már felkucorog az ölembe,mert álmos ,berakom az ágyába,alszik 1-1,5 órát,délután 3-tól ugyanennyit,8-kor van fürdés,utána berakom a kiságyba és elalszik.


Sajnos az evéshez nem tudok hozzászólni,mert az én kisfiam egy kis bendőke,mindenevő!

Viszont van egy barátnőm,egy nappal fiatalabb a kislánya,mint az én fiam,még 5x szopizik,és ő sem eszik meg egy fél adag kanalas ételt sem.

A kislány sincs még 8 kiló sem:(!

2010. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkét dolog ennyi idősen TELJESEN normális.
2010. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jóvőhéten lesz 13 hónapos, 8 kiló és 76cm.A doktornő szerint sovány, ezért kell híznia, de mindenki más szerint majd fog ő.Nem is fogom erőltetni az etetést.az alvás ma éjjel is szenvedés volt!Fél 10után auludt el és éjfél után 3x kelt fel inni reggel 6-ig, akkor adtam neki hamit és így aludt még 8-ig.Kikészítenek ezek az alvásgondok, mert születése óta megy az altatótúra meg a sorozatos éjszakai kelés,és nem tudom mikor fogja kinőni.Pedig biztos nem éjehes éjjel, mert iszik egy kis teát,vissza is alszik, de nem értem miért kel fel legalább 2x!
2010. jan. 9. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
szia, nekünk evésgondunk nincs, (1 éves volt múlt hónapban), de az alvás gáz ,sose aludt még át éjjelt. mostanában a fogai nagyon gyötrik, 8 jön egyszerre. nem lehet nálatok is ez? nálunk kb fél éves korától nagyon gáz a helyzet, akkortól jönnek a fogai folyamatosan, nappal is általában nyügi.
2010. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neki csak 2 foga van, és nem is úgy néz ki, mintha nőne.
2010. jan. 9. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!