Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónaposan sok ennyi foglalk...

14 hónaposan sok ennyi foglalkozás?

Figyelt kérdés

Elég sűrű nálunk egy hét, szinte minden napra jut valami, leírom átlagosan, hogy is néz ki:

- Heti 2x baba torna, van mini manó és van egy másik fajta zenés-játékos torna.

- Heti 1x viszem Ringatóra, az is zenés foglalkozás.

- Negyedik alkalommal baba-mama klubba járunk, de van olyan hét, hogy más helyen, de kétszer megyünk baba-mama klubba.

- Vasárnaponként pedig nagy családi ebéd van anyukámnál, szóval oda is autózunk 1 órát.


Vigyem ennyit közösségbe a gyereket, jót teszek neki ezzel? Ő felszabadult, jól elvan a többi gyerekkel, tehát nem szokott még nyűgösködni sem, csak néha úgy érzem, hogy mindig úton vagyunk, sietünk valahova.


2011. nov. 12. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amig neki jó,jól elvan,mosolyog,jól eszik-alszik,addig nincs baj!!! :) Szuper Anyuka vagy!
2011. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha szokja, mi is mindig megyünk :), meg is őrülnék itthon és ő is élvezi, az ingergazdag környezet jót tesz a szellemi fejlődésének is. Nálunk sajnos nincs ennyi lehetőség, így bartátnőzünk, vásárolgatunk a városban, rokonokhoz elmegyünk, ilyenek.

Ezek lényegében, amiket te is írtál, szabad, fesztelen foglalkozások, tehát nem tanítani akarod még őt akármire is, hanem magától fejlődik és tanul a közösségben megélt élmények által. Ez jó.


Amit viszont én sem fogok: nem fogom 2 évesen angolórákra vinni és zongoraleckéket sem fogunk venni :DD

Na, az SOK lenne.

De amit leírtál,a z nem.

2011. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, tornázni mi is járunk és itthon is csináljuk :)
2011. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, szerintem ez sok egy alig 1 éves gyereknek. Gyakorlatilag a 7 napból 5 totál be van neki táblázva.

Inkább menjetek sétálni, játszótérre, legyetek kettesben. 2 év felett fogja jobban igényelni a gyerektársaságot. Én kihasználnám addig az időt.

Nem akarok rosszindulatú lenni, de remélem nem azért hordod ennyi foglalkozásra, hogy saját magadat lekösd, és hogy addig is jól elvagytok, és nem otthon kell azon tanakodni, hogy mit is kéne játszani a gyerekkel.

Ergo én visszavennék, egy ekkora gyereknek (még inkább baba) többet kéne csak veled lennie.

2011. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És mikor vagytok kettesben? Szerintem egy kicsit sok, de te tudod. Szerintem kellene egy nap, amikor "pihen". Én is csinálok a kisfiamnak programot, de kell egy -egy nap, mikor csak egymással foglalkoztok.
2011. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerek személyisége határozza meg. Ha felszabadult és élvezi, az jó jel, valószínűleg ő egy ingerkeresőbb + alkalmazkodóbb kisgyerek/baba. Ha Te is élvezed, mert alapból jövős-menős, társaságkedvelő vagy és nem érzed tehernek, akkor szívetek joga ennyit kimozdulni.


Viszont ha úgy érzed, mindig úton vagytok, siettek valahova, akkor engedj el 1-2 programot, a megérzéseid nem véletlen súgják a "lassíts" üzenetet. Lehet, hogy a kisbabád nagyon jól alkalmazkodik, mert tudattalanul érzi, ezt várod tőle, de esetleg nagyobb állandóságra, kiszámíthatóságra vágyna.


Otthon hogy viselkedik, ha nincs program? Szépen eljátszik veled? Önállóan is el tudja foglalni magát?

Nekem inkább ezek a nagy kérdések, mert meg kell találni az egyensúlyt a társasági élet és a magunkba mélyedés, kreatív önelfoglalás között. Ha utóbbival sincs gond, akkor nem teszel neki rosszat a sok programmal.


Ja, és ami még fontos szempont: nem tudom, milyen az immunrendszere, mennyit szokott beteg lenni, mert a túl korai rendszeres közösségbe járásnak ilyen hátulütője is lehet.


Még 1 dolog jut eszembe: nem maga a közösségi lét tehet rosszat, hanem ha a kapkodás, sietség miatt esetleg ingerültebb, türelmetlenebb vagy, sietteted őt vagy pl. nem hagyod aludni, sokszor felkelted, hogy időre odaérjetek. (Ezzel nem Téged akarlak megbántani, csak általánosságban írom, mert fogalmam sincs, nálatok ez hogy működik. Én pl. azért nem hordtam 2-3 alkalom után tornára az én 9 hónaposomat, mert a délelőtti torna időpontjában láthatóan szívesebben aludt, nem akartam felébresztgetni, pedig nem volt nyűgös, de a megérzésem azt súgta, nem teszek neki jót az ébresztgetéssel.)

2011. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, az én fiamnak is kellett 1 évesen a társaság, mindig össze kellett verődnünk a szomszéd babákkal, ezerszer jobban elvoltak ha együtt mentünk sétálni vagy játszizni. Persze attól még rajtam csüngött, de izgalmasabb volt az élet ha lehet nézni mit csinál a másik.


Plusz aki járt ilyeneken az tudja hogy 30-40 percről van szó, és végig az anyával megy a játék.

Én csak abban látok buktatót, ha oda-vissza egy órás út kell ezekhez, ezt a vasárnapi "is"-ből gondolom csak. Így már nem tudom megéri-e, ebben az esetben 1 ilyen nap után tartanék egy nyugisat, mikor nem autózással megy el a nap.

2011. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam ha a szülô màr EGY dolgot vàlaszt igen kicsi korban "feladatnak" pl. tànc, babatorna stb. amiben örömèt leli a kicsi!!! ès oda àllandò rendszeressèggel elviszed, azokban a gyerekekben az egèsz èletère nèzve kialakul bennük a: kitartàs, a szorgalom, felelôssèg, sport irànti szeretet, elszàntsàg tehàt nagyon jòl csinàlod. Az hogy mennyi helyre viszed, làtnod kell a lányodon hogy sokallja-e, nyûgös-e màr a sokadik napon... De legyetek azèrt kettesben is...
2011. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nagyon jól csinálod! Minden nagyon jó a babának amiket leírtál! Jó ha találkozik más gyerekekkel!
2011. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi si sokat megyünk,utazunk e iylen bab-mam foglalkozásokra soha nem jártunk.

Szerintem felesleges ennyi "foglalkozás"

2011. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!