Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakul 9 hós (tápszeres...

Hogyan alakul 9 hós (tápszeres) babád napi étkezése?

Figyelt kérdés
Hányszor, kb. mikor, és miket eszik a kicsi?
2011. nov. 13. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

8: Tápszer

10: Valami gyümölcs, esetleg kekszel.

14: Főzelék husival (hal,máj,csirke)

17: Tejpép vagy túrórudi,túró,joghurt..stb.

20:Tápszer

Eszik: Saláta-,Tök-,Spenót-,Sóska-,krumpli főzelék.Sütő tök almával, vagy bármivel, mert ezt nagyon szereti.Cukkíni, csillagtök,paradicsom, répa..neki bármi jöhet.Hetente egyszer kap májat, és halat.A többi nap csirke husi van neki.2 étkezés között van mikor adok neki egy kis darabka kenyeret, vagy baba piskótát.

2011. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem öklendezik-fuldoklik a kenyértől és a piskótától? Én nagyon félek tőle, hogy félrenyel vagy ilyesmi. 4 foga van elöl. Vmelyik nap adtam neki babakekszet, és majdnem infarktust kaptam, úgy megijedtem, mikor öklendezgetett tőle, de közben élvezettel csócsálta. Lélegzetvisszafojtva figyeltem, amikor darabok kerültek a szájába. Na azóta nem próbáltam.
2011. nov. 13. 18:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is annyira féltem, mint te.Én úgy csináltam, hogy puha dolgokat adtam neki elsőnek, mint pl: banán, túró rudi..stb.

Aztán néha étkezéseknél az ölemben ült, és el kezdett az ételemből falatokat el venni, és rágta.Pedig akkor még csak 2 foga volt alul.Most már 6 foga van, igaz már 10 hónapos, de azért írtam, mert ez alatt az egy hónap alatt nem változott semmi.

Eddig 1szer volt olyan, hogy ki kaptam az ételt a szájából, már nem is emlékszem, hogy mi volt az, mert úgy gondoltam, hogy túl nagy falat neki, hát ezt sem kellett volna, mert utána hisztizett vissza adtam, és nagyon szépen elrágta.

Most már ott tartunk, hogy a 10órai gyümölcsöt néha egyedül eszi kézzel, és én is reggelizek mellett! :)

Ez hosszú folyamat, én is hónapok óta küzdök.

Nagyon kell figyelni, amikor a baba darabosat eszik.Nálam ilyenkor mindig van 1 pohár víz is, és készenlétben vagyok! :)

2011. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és ne aggódj!Úgy ahogy van szopó reflex, úgy van rágó reflex is!Ha babád élvezettel csócsált, akkor már felkészült a rágásra.Tényleg olyan dolgokat próbálj, ami még nem tud megakadni a torkán!

Kitartást!

2011. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos a lányom, 1 hónapos korától tápszeres, 4 hónapos korától hozzátáplált.

A tápszert már nem issza meg úgy kb. 2 hete. Előtte is már csak vacsorára fogadta el.

Most így alakul:

- reggeli fél 8-8 körül van, 1 pohár natúr joghurt vagy kefír + 1 pohár gyümi (100g), hozzá gabonapép, vagy túró szintén gyümivel és gabonával kikeverve.

- ebéd 1-2 között: főzelék hússal, 220-250 gramm

- uzsonna: 5 körül, 100 grammos babajoghurt, vagy joghurtos gyümi

- vacsora 8 körül, egy nagyobb adag tejpép.

Ennyi, ő kevesebbszer többet eszik inkább.

2011. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!