Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdetés után (este 7) letesze...

Fürdetés után (este 7) leteszem aludni az 5 hetes fiamat. Rosszul csinálom? Általában délelőtt nem is alszik, vagy csak minimálisat, délután a babakocsiban pedig pár órát. Hogyan érhetném el, hogy délelőtt is és délután is aludjon egy keveset?

Figyelt kérdés
Akkor talán kiszámíthatóbb lenne az evése is.Igény szerint szoptatok, vagyis délelőtt alig telik el 2-2,5 óra két evés között.Ez így nagyon fárasztó,mert sok levegőt nyel és mire végzek az etetéssel,a büfiztetéssel és a pelenkázással, szinte lehet előről kezdeni.Tudna valaki segíteni?
2009. máj. 9. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
másodszorra már nem azért sír, mert éhes, hanem azért, mert álmos. nagyon könnyű összekeverni. kajálás, pelenkázás után alvás következik, amíg nem aludt legalább egy picit, én biztos nem etetném meg megint. egyébként az enyém most lesz 7 hetes, szépen átállt már a 4 óránkénti evésre, mert mindig tartottam a sorrendet. és megtanult már aludni is, mert ő is tudja már a sorrendet. remélem picit segítettem.
2009. máj. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már miért csinálnád rosszul? Én is 18:30-kor indulok fürdetni, eszik és 7 körül már alszik is.

Nagyjából mostanra már meg fog állapodni egy napirenden a babád, ne izgulj.

Esetleg próbálhatod a sétát napi kétszer, ha az beválik, vagy esetleg valami szobahintát beszerezni....

2009. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy éjjel mennyit alszik.Mi is 7kor fürdünk,fél8kor kaja és8kor fekvés,reggel 6-7 körül ébred. Mi 11hetesek vagyunk. Ha egy kicsit tolok az időn akkor már nyügis. Ő sem nagyon alszik napközben,csak ha sétálunk vagy kocsival megyünk valahová. Mindíg megvolt a peluscsere,evés,alvás betartása és az első 4hétben ment is de azóta nemigazán(akkor még felkelt hajnalban 1x). Kaja után egy fél órát játszik a pihenőszékben és amikor nyügiskedik akkor lerakom és alszik 1órát(jobb esetben). Nálatok lehet hogy most van a fejlődési ugrás és azért akar a korábbinál gyakrabban enni.
2009. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a 2-2.5 óra etetés már sűrű lehet neki, és lehet, hogy nem is az éhség miatt sirt, lehet fáradt, fájhat picit a hasa is a sok evés miatt, igy viszont nem fog napközben aludni. Mi is 5 hetesek vagyunk most, 3-4.5 óránként eszik a bébi napközben, éjjel alszik kb fél 10-től reggel 6-ig, ehhez viszont végig kellett próbálgatnom, miért is sirhat, volt, hogy túl is etettem.

Pár tipp, ami nekem bejött: ha túl sok, amit eszik, látszik a kakiján is, mert az zöldes vagy buborékos lesz, azaz ilyenkor nem azért sirt annyit, mert éhes volt, hanem, mert sok volt neki. Ha a hasfájás miatt sirt, tekereg össze vissza, és ha felveszed is tekereg, nem hagyja abba, ilyenkor sem éhes tehát. Én a végén cumival teszteltem jópár napig, ha vadul szopizza majd kiköpi, komolyan sir, akkor éhes, ha élvezi és lenyugszik, akkor általában be is alszik tőle. Másra nem használjuk a cumit, csak, hogy könnyebben elaladjon, de az esti etetés után nincs rá szükség.

Remélem, kicsit segitettem.

2009. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Éjjel 3x eszik, úgy 3-4,5 óránként. A délelőtti sétával az a gond, hogy van egy kis felső légúti nyavajánk, ami miatt a doktornő határozottan megtiltotta, hogy szeles időben kivigyem. Délelőttönként azonban sajnos szeles az idő...Hogyan akadályozhatnám meg, hogy túlegye magát?

Nagyon irígylem azt a családot, ahol az 5 hetes babának ilyen szépen beállt a napirendje!

2009. máj. 9. 19:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem írtam, mennyit alszik: este nyolctól kb. reggel 7-ig a háromszori evéssel.
2009. máj. 9. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! A 18:17-es vagyok. A túletetést elkerülheted, ha a sirás okát a tippekkel vagy egyéb olvasott dologgal kitalálod, és azt szünteted meg. Hozzáteszem, a mi babánk nem hisztis, azaz csak a hecc kedvéért szerencsére nem sir. Ha véletlenül ilyet tesz, kicsit dédelgetem, majd lerakom az ágyába nyugis helyre, még sosem volt, hogy pár perc alatt ne múlt volna el (talán 2x ha hisztizett eddig). A cumi tényleg segit, ha nincs igazi gondja. Az igazira meg úgysem jó, és nem is szabad folyton a szájába adni, hadd mondja csak, amit szeretne :)
2009. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia 18:02-es vagyok.

Tényleg a kakin lehet a legjobban észrevenni ha úgymond túleteted.Nálunk is volt ilyen időszak de mindíg valamivel eltereltem a figyelmét és húztam egy kicsit az időt a következő kajáig(nálunk 3-4óránként van kaja).Neki is kell hogy egy kicsit "ürüljön"a pocija. Éjszaka is sokszor kel fel enni a babád,legalábbis a miénkhez viszonyítva(mikor annyi idős volt) Most hogy nappal nem akar aludni,figyelem a jelzéseit.Kaja után a pihenőszékben játszik és kb fél-egy óra múlva dörzsöli a pofiját,szájába dugja az ujját, akkor felveszem és leteszem a kiságyba.Pici idő múlva alszik is. Nálunk a cumi nem vált be mert kétszer beleszív aztán ökölődik tőle,így kiköpi.Néha elringatom a kis hátsóját,főleg ha a poci fáj:( Neked az igény szerinti szopi miatt nehezebb dolgod lesz a kajaidővel.Egyik ismerősöm is szenvedett a "renszeres" etetés bevezetésével mikor(családi okok miatt)dolgozni kellett neki a baba mellett.

Próbálkozni kell.Meglátod sikerülni fog! Mindíg tudni fogod mi jó neki hiszen te vagy az anyukája:))

2009. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!!!

Nagyon fogok figyelni azokra a dolgokra, amiket írtatok!Elhatároztam, hogy ma igenis betartjuk a 3 órát.

2009. máj. 10. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!