Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom felső ajkán, születé...

Kislányom felső ajkán, születése óta van egy piros folt. (Állítólag tűzfolt). Aki tudja mi a neve és hogy mivel kell kezelni, kérem segítsen!?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a tűzfoltot nem lehet semmivel kezelni, magától elmúlik
2009. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az én babámnak az orrán van. barátkozz meg vele, ne csinálj vele semmit, és tényleg elmúlik magától, állítólag a baba 2 éves koráig. bár az enyém még csak 7 hetes, de úgy látom, hogy már halványodott is a születése óta. tűzfoltnak, lazacfoltnak, gólyacsípésnek is nevezik, a latin neve meg naevus flammeus. az enyémnek a tarkóján is van, az biztos nem fog olyan könnyen elmúlni, sőt sztem az sötétedett is. szerencsére lány, majd odanő a haja :) nekem így is tökéletes :)
2009. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk is halványodott sokat de nem múlt el sem egy,sem két éves koráig.Szájsebésznél is voltunk vele mikor még nem tudtuk mi lehet az,és ott még az orvos is azt mondta,ilyet még ő soha nem látott!Nekünk így gyönyörű ahogy van,igazából csak kíváncsiak voltunk,hogy itt esetleg mást mondd e rá valaki.Mindenkinek köszönöm,aki eddig válaszolt!!
2009. máj. 9. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
még annyit ehhez hozzáfűznék, hogy azért elég sok gyerek születik ezzel a tűzfolttal, a felnőttek közt mégis alig látni. ha nem múlt el két éves koráig, majd elmúlik 3 vagy 4 évesen :) egyébként meg mire odajutna, hogy zavarná, addigra biztos kitalálnak már valami ultrabrutál technikát, amivel fél pillanat alatt eltüntetik. tudod, ők már a jövő gyermekei :) előző voltam.
2009. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kicsi lánykámnak a jobb szemhéján van. Most 6 hónapos és úgy vettem észre, hogy születése óta halványodott. De mióta ilyen erősen süt a nap, szinte nyár van, mintha sötétebb lenne megint.

Engem nem zavar az, ha nem múlik el, természetesen nekem ő a legszebb a világon. Csak abban az esetben remélem, őt NEM FOGJA ZAVARNI.

De én is úgy tudom, hogy 1-2 éves korára elmúlik magától.

2009. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad mennyi idős a kibabád.

Van hogy 1 éves koráig elkíséri a babát ez a folt.

Nekünk volt 4! a kis arcán (1 homlokán, 2 mindkét szemhéján és 1 az állán) jó 10 Ft nagyságúak. Be voltam tojva h megmarad. Jó sokáig meg is volt de idővel halványult. Kb 6 hóig jól látzsott. Most 11 hós és csak akkor látszik ha erőlködik. Akkor előjön picit.

2009. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs, de két ismerősöm babájának is van. Azt mondta a doki, ha zavarja majd, akkor lézerrel szépen el lehet tüntetni. Arra sajnos nem emlékszem milyen idős kortól.
2009. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!A lányom,Nina most volt 2 éves április 25.-én.A száján a folt még megvan,de halványabb.Őt láthatóan ez nem zavarja,nem gátolja az evésben sem,engem is csak addig zavart vagyis inkább nyugtalanított,míg nem tudtunk róla semmit,mert megijedtünk,mikor se a doki,se a szájsebész,senki nem tudta megmondani hogy mi lehet.Rögtön a lehető legrosszabbra gondoltunk,hogy esetleg valami komolyabb dolog lehet.Mostanra,hogy már tudjuk micsoda,megbékéltünk hogy van,és ha megmaradna is,azt se bánnánk.Egészségesek mind a ketten(mert van egy öccse is,aki 1 éves volt most)és ez a lényeg!!Hálásan köszönöm minden kedves válaszadónak,aki segített nekünk és időt szánt ránk.Köszönjük!!a Sas család.
2009. máj. 11. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!