Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is "kevés evő" a babája?

Másnak is "kevés evő" a babája?

Figyelt kérdés

Már születése óta keveset evett,amíg cicizett is! Néhány alkalommal eszik annyit,amennyit illik neki de nem jellemző! Emiatt a súlya is kisebb,mint az átlag! Szerintetek aggódnom kellene vagy kipróbálni újabb praktikákat? Sok ötletem már nincs az adag növelése érdekében,ráadásul tápszert sem issza meg! A héten tervezem a Beba Pro 2-t megvenni,hátha beválik!


7 hós Luca anyukája:-)


2011. nov. 14. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A felnőttek között is vannak nagyevők és vannak válogatósak, nem vagyunk egyformák. Ha egyébként gyarapodik, még ha nem is éri el az "átlagot", ne foglalkozz vele! Egyen, amennyi jólesik neki. Azért kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt, ő mit mond, de úgy gondolom, ha baj lenne, ők már úgyis jelezték volna.
2011. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az kislányom is kevés evő, de ez alatt mekkora mennyiséget értesz alkalmanként? Hogy eszik a babád? Az enyémnek is picit az átlag alatt van a súlya, de nem aggódom (már), eleget rettegtem az elmúlt hónapokban.

Én nem tudok többet beletömni, mert olyankor már nem nyitja ki a száját. És ha addig mondjuk csak 100-at evett, akkor annyit, kész, nem tudok mit tenni. :)

Én az lányom már 8,5 hós és amit nagyon szeret, a joghurt.

Abból megeszik hatalmas adagokat is.

Te hogyan eteted? Mennyi a súlya most?

2011. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez, az én lányom 14 hónapos és 7,5 kiló!

De soha nem állt meg a súlya és értelmileg-motorikusan is szépen fejlődik. Kis energiabomba.


Egyszerűen az ember nem tudja megtömni :)

Néha szépen eszik, néha szinte semmit. Én csak mostanában kezdek beletörődni, hogy ez van. Végül is én is 48 kiló vagyok.


Írjátok meg légyszi ti is súlyokat :)

2011. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kész rémálom volt az első 5 hónap! Addig csak cici volt,de az is az átlag alatti mennyiségek!

5,5 hósan 3 mensi hullám után(6 hét alatt) végképp elfordult a cicitől!pontosabban 6 hós múlt mire már nem kellett neki! ugye mi következik a tápszer!

Előtte már hozzátápláltam,így nem volt olyan óriási a gond,amikor a harmadik doboz tápszert ajándékoztam el!(anyagilag se semmi)

Ma ott tartunk,hogy adok még egy utolsó esélyt a beba pro 2-nek!

Napirendünk!

3-4 között reggeli Milumil Ha-s tejpép 150 ml körül

8-9 között uzsonna Duo vagy joghurt vagy gríz 180 ml

12-13 között ebéd Csirkehúsi gyümivel vagy répával-spenóttal 160 ml -néha vmi desszert 50-60 ml

16-17 között gyümölcs zabpehellyel vagy müzlivel 180 gr

19:30 körül vacsora mindig pép (ma Humana jó éjt banános)170 ml


Tápszert csak erős ízesítéssel eszi meg,de így sem mindig! Én úgy gondolom minek a tápszert,ha tele kell öntenem vaníliás cukorral!Amúgy is mindketten tápszer ellenesek vagyunk!

Születési: 3430 gr és 59 cm

7 hós: 6860 gr és 69 cm


Nem iszik vizet és utálja a zöldséget,nagyon kevés van,amit megeszik!

Normál súyom 55 kg és szülni 76 kg-mal mentem! Most 68 kg körül vagyok-szoptatás alatt feljött 5kg!


Kíváncsi vagyok a ti tapasztalatitokra!

2011. nov. 14. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor a tiéd az enyémhez képest már most nagy étkű :)

Én vagyok a 14 hós anyukája.


Ő 298o-nal született, 7 hónaposan 62oo g volt.


Nem írok mennyiségeket, mert a szopikat nem tudom, hogy mennyik, meg nem méricskélem a többit sem, de ő most az általad leírt mennyiségeknél kevesebbet eszik.

2011. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!