Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én nem főzök a kisbabámnak,...

Én nem főzök a kisbabámnak, csak üveges ételt adok neki. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti, jobban mint amit főztem neki, így meguntam és csak üvegest adok neki.
2011. nov. 14. 10:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Elvileg egy éves kor után már eheti, amit Ti. Az más kérdés, hogy hajlandó lesz-e.:) Az én fiam egy éves, még anyatejes, persze próbálom etetni mindenfélével, de nem nagyon vevő rá. Kb. csak üvegeset kapott, de szívesen fogadja a házi kosztot is, ha épp úgy tartja kedve. SZóval ezen ne aggódj.
2011. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet korhoz kötni, hogy mikortól ehet a ti ételeitekből. Függ attól is, hogy miket esztek, mennyire fűszeresen főzöl, milyen ételeket vezettél már be, esetleg vannak-e pocakgondok.

Van, aki kezdetektől a sajátjából vesz ki, van, aki még 1 éves kor fölött is külön főz.

2011. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ma pl. túróstésztát főztem, ebből ehetne? Vagy pl babfőzelékből?
2011. nov. 14. 12:41
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem, ezekből nem ehet.

A savanyított tejtermékeket 8 hónap körül lehet elkezdeni bevezetni, 5 hónaposan még nagyon kicsi hozzá. Ha már bevezetted a glutén fogyasztását, akkor durumtésztát kaphat.

A bab sokszor egy felnőtt ember pocakját és megviseli, azt én még jó darabig nem adnék, nagyon nehéz kaja.

Amiből én már kiszedettet adok, az a krumplifőzelék (tejföl nélkül), húslevesből a zöldségek, pipihusi.

2011. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém 7,5 hónapos, és 1 vagy 2 alkalmat leszámitva sosem főztem neki, üveges főzelékeket és gyümölcsöt eszik, jelenleg kb. két üveggel egy nap.

Lehet, hogy ciki, de nekem egyszerűen nem jut időm arra, hogy még főzőcskézzek is ... Igy is meg nem állok egész nap.

Áldom a nevét, aki a kész bébikajákat kitalálta :-))

(Szerencsére a Babám imádja őket, eddig mindent megevett.)

2011. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom is javarészt üvegeset eszik. Szoktam neki főzni is, de már kétszer megjártam. Legutóbb ma. Föltettem neki a répát főni, de a kisasszonyomnak hisztizhetnékje támadt (fáradt volt, de nem akart aludni), így felöltöztettem és indultunk sétálni; és akkor éreztem meg az égett edény szagát... Egyet már ki kellett dobnom ilyen baleset miatt, ezt sikerült megmentenem. De megfogadtam, hogy csak akkor főzök neki, ha nyugis napja lesz és el nem mozdulok a gáztűzhely mellől. :)
2011. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!