Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes baba 1 hét alatt 50...

Anyatejes baba 1 hét alatt 50 grammot hízott, nagyon kevés? Aggódom! 3 és fél hós baba. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Első 6 hétben 1200 grammot hízott, azóta, 9 hét alatt csak 600 grammot...

Viszont hosszra sokat nőtt, születése óta 7 cm-t.

Amúgy igény szerint szopizik, 3-4 óránként. Éjjeleket 7 hetes kora óta átaludta, 11 órát aludt. 2 hete viszont éjjelente is felkel egyszer, 8 órával a "vacsi" után.

Nap közben nem kér gyakrabban enni, pedig csomószor korábban ébren van, de elnézelődik, játszik.


Arra gondoltam, ha ébren van, akkor 2 óránként cicire teszem, tejserkentés céljából.


2011. nov. 14. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

mennyivel született és mennyi most?


ne azt nézd, mennyit hízik 1 hét alatt, hanem havi szinten (veszel 4-5 hetet, összedod és átlagolod)


nekem is volt, hogy az egyik hétem 50 grammos hízott, a következőn 200-at, de havonta nagyjából fél kiló jött ki mindi


A tied eddig a 3,5 hónap alatt hízott (1200+600=)1800 grammot, ha ezt elosztom 3,5-tel,akkor havi szihntem 514 gramm jön ki, teljesen tökéletes!!

2011. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hullámvolgy..nem gond.

Átlag 250 gramm/hó az ideális. Majd bepótolja. Az orvos védőnő stb ezért van hogy időben észrevegye ha más az ok.

A növekedéssel kapcsolatban a csontfejlődés miatt lehet emelik a d-vitamin mennyiséget.

ne aggódj, ha fogyna az már gond lenne.

2011. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

átlag 250 gramm/hó azért elég kevés. Az azt jelentené, hogy egy év alatt 3 kg-al lenne több, mint a születésekor. egy 3 kg-al született baba egy éves korára 6 kilós lenne.


egy heteket ne mérj, minimum egy hónapot.

2011. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3620 grammal született, ma, 15 hetesen 5400 gramm.

Azért aggódom, mert az elmúlt 2 hónapban csak havi 300 grammot hízott, és az kevés (100-120 gramm a norma, ha jól tudom)

2011. nov. 14. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a tejserkentést, aztán meglátjátok. Az se ártana, ha egyik nap megfigyelnéd, hogy mennyi az annyi. Írd össze, hogy mennyiket szopott és hányszor. Talán akkor kiderül valami. (hogy jó-e a megérzésed, vagy máshol kell kutakodni)
2011. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is tedd többször cicire, ha elfogadja.

Lányom hasonlóképp fejlődött, de ő sokat bukott, és ezért nem hízott.

Ha a te babád nem bukik, akkor lehet ő csak lassabban fejlődik. Főleg ha közben nyugodt, kiegyensúlyozott baba és van elég pisis-kakis pelusa.

Én próbáltam mérni, hogy mennyit eszik, amikor nem akart hízni, és rájöttem, hogy látványosan keveset eszik, és bukik is.

2011. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. ne mérd állandóan,mert ezzel Őt is stresszeled,és magad at is!

2. a kicsit köztudottan jobban gyarapodnak az első 1-2 hónapban,majd a gyarapodás üteme lelassul.

3. egy átlagos kicsinek 400g-ot "kell" híznia 1 hónapban.- de ez a "nagykönyv"!

4. ha hosszra sokat nőtt,akkor meg pláne nincs gond,nem lehet egyszerre sonkás és szikár!

5. ha éjszaka felébred 1x,akkor azzal nincs gond;ahogy fejlődik,úgy változik az igénye!- 8 óránál többet én sem birok ki kaja nélkül! (noha nem vagyok nagy étvágyú!)

6. figyelembe véve amiket leírtál,nincs gond a tejed mennyiségével-sem a minőségével,így felesleges óránként mellre tenni,mert az már nem igény szerinti szoptatás- amihez a kicsi hozzá szokott,ha éhes lenne,akkor "kérné" hogy tedd mellre.


Jó babázást!!


Üdv:3gyerkőcös!

2011. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval! Szerintem is minden rendben van! Ne méricskélj állandóan, mert attól teljesen bestresszelsz!
2011. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat!


Mérni nem fogom. Szerintem csak stresszelném magam, mivel egy éhes baba ficánkol, így lehetetlen lemérni rendesen.

Teljesen elégedett, nyugodt, jóllakottnak is tűnik.

Ma éjjel is 8,5 órát aludt. Inkább gyakrabban ciciztetem. És majd 1 hét múlva újra mérjük, így jobban látszik, mennyit gyarapodott.


Köszi még egyszer!!

2011. nov. 15. 09:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok..az átlag 250gramm/hó- ezt nem élete végéig kell gondolni az első pár hónap amíg az orvos-védőnő is javasolja a mérést kb 5-6 hónapos koráig kiderül ha valami nincs rendben, aztán már csak fogyni ne fogyjon..akár 2éves kor felett nem is híznak feltétlen csak tartják a súlyt .. Egy kis csecsemőnél a cm-ben való növekedés miatt is valamennyit kell hogy hízzon.
2011. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!