Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós anyatejes baba nem...

6 hós anyatejes baba nem fogad el semmit hozzátáplálásként?

Figyelt kérdés

Eddig csak anyatejet kapott, sem víz, sem tea.

Most elkezdeném hozzátáplálni, de nem hajlandó elfogadni semmit.

Ebben a hóban 10 dekát hízott csak.

Tápszert nem akarok adni. Néha azt érzem kevés neki a tej, bár nem reklamál.

Amit próbáltam: alma lé/püré, krumpli, répa, sütőtök, őszibarack, kölespép.

Tudom, legyek türelmes, az is vagyok. Várok is.

Egyéb tanács, ötlet?


2011. nov. 14. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

nem gond, ezért is hívják kotoltatásnak. a lényeg, hogy megkínálod, majd egyszer elfogadja. barátnőm lánya csak 8 hósan fogadta el.


ismerek rossz evő babát, neki mindent anyatejjel kellett keverni, úgy evett belőle. pl.gabonapép+anyatej, rizskása anyatejjel, gesztenye+anyatej.


ha keveset hízik, akkor a gesztenyés azért is jó lenne, mert abban rengeteg kalória van.

2011. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tejpépet vagy Sinlacot nem próbáltad vagy nem is akarod?

Lányomnál ezekkel kezdtük a hozzátáplálást, mert nem volt annyira más íze szerintem az anyatejhez képest, mint mondjuk egy gyümölcsnek.

Fejni nem tudsz? Ha tudnál, akkor almalevet keverhetnél az anyatejhez, csak pár kanálkával és akkor hátha jobban ízlene neki.

Egyelőre pedig add oda neki a kanalat, hagy ismerkedjen meg vele, hagy rágcsálja, hátha megtetszik neki a kanalazás és nem fog tőle idegenkedni.

2011. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tejpépet nem akarok adni, mert a nagyobbik tejallergiás volt kicsinek.

Én is arra gondoltam, hogy anyatejet adok neki kanállal, hátha.. és majd 1-2 nap múlva adok hozzá valamit. Mondjuk krumplit, az olyan semleges ízű talán.

Sinlacot nem próbáltam.

2011. nov. 14. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:

A Sinlac jó lehet, mert azt allergiások is ehetik amúgy.

Ha anyatejhez keversz valamit, akkor nagyobb eséllyel fogja elfogadni.

Amúgy én minden nap próbálkoztam, és két hét alatt volt hajlandó kinyitni a száját egyáltalán. De utána semmi gondunk nem volt, csak valahogy nehezebben indult be.

2011. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom a Sinlacot...köszi.
2011. nov. 14. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyik lányom 7,5 hónapos koráig SEMMIT nem fogadott el az anyatejen kívül. És ő is akkoriban hízott 6 hét alatt 14 dekát. A doktornő csóválta is a fejét, de én tudtam hogy semmi baj.

Utána beindult, mint a gépezet. Ma két éves, remekül evő gyermek.


Én a helyedben maradnék az anyatejnél. Kínálgasd pár naponta, egyszer majd rákap.

MInden jót!

2011. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálkd ki az igény szerinti hozzátáplálást! Itt a leírás: [link]
2011. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!