Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerű, NEM drasztikus...

Egyszerű, NEM drasztikus altatási módszer?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos a fiam és csak ringatva hajlandó elaludni.Még ha babakocsival megyünk is,akkor is ki kell vennem ,mert annyira sír-elringatom és akkor már simán le tudom tenni.

Sajnos nem jól viselem ha sír-így az az ott hagyom módszer nem lesz jó.Valami egyszerű kíméletes módszert szeretnék,nem baj ha hetekig tart.


2009. ápr. 12. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Suttogót tudom ajánlani ami egy könyv-ezért még itt kapok hideget meleget majd:)-nehezebb lesz így 5 hósan de ha kitartó vagy akkor menni fog!
2009. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok...annyit még h próbáld meg simivel!Mikor látod h álmos,dörzsöli a szemét,v orrát,ásít stb akkor megpuszilod,mondod neki h megyünk aludni és beteszed a kiságyba,majd vársz a reakcióra,ha nagyon elkezd sírni akkor kiveszed megvígasztalod és újra beteszed!És amikor beteszed akkor kezd el simizni a hátát kicsit aktívabban,esetleg énekelj hozzá!ÉS ezt addig csináld amí el nem alszik magától!
2009. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ringatva altattam,nehéz lett jött a babakocsi ott el aludt most ott tartunk hogy lerakom az ágyra és simizem a hátát paskolom a popsit és bealszik idő kellet mire megszokta most 6 hónapos!
2009. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Hát nekünk a Suttogó egyáltalán nem jött be, csak az elején egy párszor. Most úgy altatom, hogy odafekszek mellé és átkarolom. Megnyugtatja, hogy érez maga mellett és mikor felkel, akkor sem ordít, hanem csak "nyög" egyet, ezzel jelezve, hogy felkelt.

Próbáld ki, mert ezzel a technikával nem sírva altatod el, ráadásul annyira jó összebújni.

2009. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is összebújva alszunk el-szerintem is nagyon jó,kedves előttem szóló!Ha elaludt jó mélyen, akkor beteszem a kiságyba,betakarom,ha kell,picit megsiogatom.Ha leteszem magam mellé, már fordul felém,bújik,és csukja le a szemét-szopi nélkül!9 hónapos most.
2009. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sírás nélkül semmilyen módszerrel nem fogsz tudni változtatni.

Nehéz, de ki kell böjtölni azt a pár napot, ami meghozza az eredményt.

Én is pont ezért nem szántam még rá magam, és lányom már 10 hós lesz mindjárt...

2009. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, egyik anya se viseli jól, ha sír a gyereke. Nálunk is gond volt az esti alvás (is). Én 3 hónapos korában elégeltem meg, hogy minden este 1 óra volt az altatás, és ordítás volt. 3 napig csináltam azt, hogy hagytam sírni, de bementem hozzá néha-néha, megsimiztem a buksiját, énekelgettem neki, néha kivettem kicsit, de villanyt nem kapcsoltam. Mindig egyre kevesebb sírás utána aludt el. A 4. nap már egyáltalán nem sírt. A lényeg abban van, hogy mindig, minden este ugyanúgy történjen, amiből ő tudja, hogy most aludni kell. Nálunk fürdés (az időpont csak nagyjából ugyanaz), utána bevonulunk a hálóba, ilyenkor már csak az éjjeli lámpa ég, és a félhomályban szopizunk. Ezt mindig így csináljuk, és már megszokta. Elalszik szopi közben, megnyugtatja a tudat, hogy biztonságban van, szopi után se kel már fel, mikor a vállamra veszem, és berakom az ágyba a hasára. Hajnalban ébred csak enni.

Hason nem próbáltad még altatni? Lehet hogy csak az a baja, hogy nem szeret háton.

Amúgy két módszer közül választhatsz szerintem egy ennyi idős babánál. Vagy drasztikusan csinálod rövid idő alatt, vagy kíméletesebben, de az hosszabb folyamat.

A suttogós módszer nekünk se jött be. Biztos van akinek használ. De az én fiam, ha bepipulva ordít az ágyában, mondhatok én neki akármit, meg simogathatom akárhogy, meg se hallja, sőőőt.. az csak olaj a tűzre! :)


Ja, és még annyit, hogy az éjszakai felriadásokra az jött be, hogy ha nem alszik vissza magától, éneklem neki a Tavaszi szél vizet áraszt dalt, amíg meg nem nyugszik. Ha csendben marad, óvatosan becsempészem az ágyba, közben végig éneklek, aztán betakargatom, simogatom a hátát még mindig énekelve, majd csak dúdolom, aztán egyre halkabban, és közben egyre messzebb megyek. A szobaajtónál már csendben maradok, és várok, hogy mocorog-e, de általában ez bejön.

Sok sikert! 7 hónapos anyuka.

2009. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is sokáig ringatva altattam a babám, aztán kifejlesztettem egy módszert: én félig ülő helyzetben fekszek az ágyon, őt a mellkasomra teszem, simogatom, énekelek neki. Ez annyira megnyugtatja h 5 perc alatt elalszik. Néha már nem is igényli h rajtam legyen, lemászik rólam és az ágyon egyedül alszik el. De mellettem. Aztán ha már mélyen alszik, berakom a kiságyába. Én sosem hagytam sírni, mert féltem h csalódik bennem. Most 9 hónapos nyugodt baba. Próbáld ki! Ja, és mi hason alszunk!

2009. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
mi is suttogózunk bár az első 2 hónapban amíg fájt a hasa leginkább a kezemben aludt el. ezt fokozatsan átalakítottam most a felvesz letesz módszerrel alszik. ha sír felveszem egy kicsit megnyugtatom, majd újra visszateszem az ágyban cumi a szájába. általában 2-szer, 3-szor kell felvennem, van hogy egyszer sem. Így most már mindig a kiságyban alszik, kivéve ha levegőzik.
2009. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Remélem lassan sikerül elaltatnom "rendesen".Ő hason alszik,csak mostanában tért át a háton levésre,mióta átfordul hasról.Az az igazság,hogy a mellé bújok módszert eddig azért nem próbáltuk,mert szeretném ha a saját ágyában aludna.Hajnalban viszont mellém veszem így alszunk 7-8ig.Ha valamilyen módszer beválik,megírom.Még egyszer köszönöm!
2009. ápr. 14. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!